Dzielnicowy będzie przynosił mandaty do domu?

Autor: Michał Brzozowski 2017.07.05, 12:42 2 Drukuj

Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad projektem nowej ustawy, której zadaniem byłoby odciążyć sądy. Tak błahe sprawy, jak mandat z fotoradaru nie trafiałyby do nich, a na policję, która dostarczałaby wezwania do zapłaty bezpośrednio do domu osoby popełniającej wykroczenie.

Takie rozwiązanie pomogłoby nie tylko zmniejszyć kolejkę spraw w sądach, ale również zwiększyć "ściągalność" mandatów, która w tej chwili wynosi 50%. W tym miałoby pomóc wydłużenie czasu na zapłatę mandatu z dotychczasowych 7 dni, do dni 14.

Mandat zostałby wysyłany do adresata listem poleconym, bezpośrednio przez organ uprawniony do jego wystawienia. Jeżeli zaszłaby taka potrzeba, funkcjonariusz miałby prawo dostarczyć mandat osobiście do miejsca zamieszkania osoby popełniającej wykroczenie.

A więc czy już niedługo w domach motocyklistów, którzy nie przejmują się fotoradarami strzelającymi od tyłu:

- Puk, puk

- Kto tam?

- Dzielnicowy!

Zdjęcia
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę