tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dwa identyczne pojazdy z takim samymi rejestracjami? To przypadek z Trjmiasta
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dwa identyczne pojazdy z takim samymi rejestracjami? To przypadek z Trjmiasta

Autor: Andrzej Sitek 2021.06.22, 10:58 Drukuj

Nietypowa sytuacja miała miejsce kilka dni temu w Gdańsku. Pani Agnieszka, właścicielka trzydrzwiowego, niebieskiego Polo jechała akurat po swój samochód ze znajomym. Przejeżdżając ulicą Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, przyjaciel Pani Agnieszki spytał o numer rejestracyjny jej auta, ponieważ zauważył identyczne Polo na chodniku. Okazało się, że rejestracja jest taka sama!

W pierwszej chwili właścicielka Polo uznała, że ktoś ukradł jej auto, porzucił i szczęśliwie się na nie natknęła. Sprawa okazała się bardziej skomplikowana.

NAS Analytics TAG

Po bliższych oględzinach samochodu, który został postawiony na chodniku z powodu uszkodzenia osi uniemożliwiającego dalszą jazdę, okazało się, że to nie jest pojazd Pani Agnieszki. Numer rejestracyjny był identyczny, ale nie pasowały detale samochodu, które można dostrzec nawet na zdjęciu, np. inne naklejki na szybie, dodatkowe światła w zderzaku, itd.

Finalnie dwa auta znalazły się obok siebie, bo Pani Agnieszka pojechała po swój egzemplarz, żeby udowodnić policji, że ktoś podrobił jej pojazd. Początkowo historia opowiedziana przez właścicielką VW Polo wydała się funkcjonariuszom nieprawdopodobna, a dyspozytorka ze 112 stwierdziła wprost, że to głupi żart. Ale nikt tu nie żartuje, bo rzeczywiście ktoś dokonał przestępstwa. Kto?

Jest kilka teorii. Jedna z nich dotyczy obywateli innych krajów, który w ten sposób unikają płacenia OC i nie muszą stawiać się na obowiązkowe przeglądy. Po prostu wynajdują na mieście samochód, który zamierzają "zdublować" i zamawiają w Internecie kolekcjonerskie tablice rejestracyjne. Jeśli kolor, marka i tablice się zgadzają, ryzyko wpadki pojawia się tylko w przypadku sprawdzenia numeru VIN lub numeru silnika, co jak wiadomo zdarza się niezwykle rzadko.

Policja prowadzi czynności wyjaśniające. Sprawców przestępstwa na razie nie ujęto.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr