tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dunlop SportSmart Mk3 - nowa opona dla motocykli sportowych

Dunlop SportSmart Mk3 - nowa opona dla motocykli sportowych

Autor: Materiał partnera 2019.01.07, 12:25 Drukuj

Firma Dunlop narzuciła bardzo ostre tempo w pracach nad nowymi oponami, przeznaczonymi dla najszybszych maszyn szosowych i torowych. Model SportSmart Mk3 jest już piątą nową oponą brytyjskiej marki w tej klasie, wprowadzoną na rynek w ciągu zaledwie dwóch lat.

Po miesiącach badań i rozwoju, Dunlop zdradza pierwsze szczegóły techniczne najnowszej opony klasy hypersport - SportSmart Mk3. Zaprojektowano ją z myślą o szerokiej grupie motocykli sportowych oraz należących do coraz popularniejszego segmentu hyper naked.

Technologia ma znaczenie

SportSmart Mk3 zbudowana jest z zupełnie nowej mieszanki. Opracowano ją, by dać motocyklistom poczucie pewności w trudniejszych warunkach drogowych i torowych. Dzięki temu opona szybciej się rozgrzewa, co stanowi istotny krok naprzód pod względem ogólnej przyczepności, w porównaniu z poprzednim modelem.

Unikalne właściwości mieszanki gumowej to zasługa połączenia dwóch technologii - Dunlop "Hi Silica" i "Fine Carbon", wspartych nową żywicą zapewniającą przyczepność. Dodatkowym atutem tego ogumienia jest wyróżniający się wzór bieżnika, który poprawia przyczepność na mokrej nawierzchni, a także osiągi na suchej nawierzchni oraz wydłuża przebiegi.

Pełna prezentacja rozwiązań technologicznych, zastosowanych w produkcie odbędzie się wraz z jego oficjalną premierą w 2019 roku. Niemniej już teraz inżynierowie Dunlop przyznają, że wewnętrzne testy wykazały istotne ulepszenia, w tym poprawę przyczepności na mokrej nawierzchni nawet o 20%, w porównaniu z oponą SportSmart2 Max.

Mocna propozycja dla motocykli sportowych

Po debiucie nowych opon SportSmart Mk3 brytyjski producent będzie mógł pochwalić się najbardziej dynamiczną i kompleksową ofertą dla motocykli sportowych. Oferta hypersport marki Dunlop obejmuje teraz opony:

  • Dla zawodowych motocyklistów  -  D213 GP Pro - wprowadzona latem 2017 r.
  • Dla doświadczonych motocyklistów torowych - GP Racer D212 - wprowadzona w styczniu 2017 r.
  • Dla motocyklistów poszukujących osiągów - SportSmart2 Max - wprowadzona w marcu 2017r.
  • Dla doświadczonych motocyklistów torowych, a także do jazdy drogowej - SportSmart TT - wprowadzona w marcu 2018 r.
  • Dla motocyklistów drogowych, okazjonalnie jeżdżących na torze - SportSmart Mk3 - w sprzedaży od stycznia 2019 r.

Dunlop SportSmart Mk3 będzie dostępna w pięciu rozmiarach na tył i jednym na przód.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę