tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dunlop SportSmart Mk3 - nowa opona dla motocykli sportowych NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dunlop SportSmart Mk3 - nowa opona dla motocykli sportowych

Autor: Materiał partnera 2019.01.07, 12:25 Drukuj

Firma Dunlop narzuciła bardzo ostre tempo w pracach nad nowymi oponami, przeznaczonymi dla najszybszych maszyn szosowych i torowych. Model SportSmart Mk3 jest już piątą nową oponą brytyjskiej marki w tej klasie, wprowadzoną na rynek w ciągu zaledwie dwóch lat.

Po miesiącach badań i rozwoju, Dunlop zdradza pierwsze szczegóły techniczne najnowszej opony klasy hypersport - SportSmart Mk3. Zaprojektowano ją z myślą o szerokiej grupie motocykli sportowych oraz należących do coraz popularniejszego segmentu hyper naked.

Technologia ma znaczenie

SportSmart Mk3 zbudowana jest z zupełnie nowej mieszanki. Opracowano ją, by dać motocyklistom poczucie pewności w trudniejszych warunkach drogowych i torowych. Dzięki temu opona szybciej się rozgrzewa, co stanowi istotny krok naprzód pod względem ogólnej przyczepności, w porównaniu z poprzednim modelem.

Unikalne właściwości mieszanki gumowej to zasługa połączenia dwóch technologii - Dunlop "Hi Silica" i "Fine Carbon", wspartych nową żywicą zapewniającą przyczepność. Dodatkowym atutem tego ogumienia jest wyróżniający się wzór bieżnika, który poprawia przyczepność na mokrej nawierzchni, a także osiągi na suchej nawierzchni oraz wydłuża przebiegi.

Pełna prezentacja rozwiązań technologicznych, zastosowanych w produkcie odbędzie się wraz z jego oficjalną premierą w 2019 roku. Niemniej już teraz inżynierowie Dunlop przyznają, że wewnętrzne testy wykazały istotne ulepszenia, w tym poprawę przyczepności na mokrej nawierzchni nawet o 20%, w porównaniu z oponą SportSmart2 Max.

Mocna propozycja dla motocykli sportowych

Po debiucie nowych opon SportSmart Mk3 brytyjski producent będzie mógł pochwalić się najbardziej dynamiczną i kompleksową ofertą dla motocykli sportowych. Oferta hypersport marki Dunlop obejmuje teraz opony:

  • Dla zawodowych motocyklistów  -  D213 GP Pro - wprowadzona latem 2017 r.
  • Dla doświadczonych motocyklistów torowych - GP Racer D212 - wprowadzona w styczniu 2017 r.
  • Dla motocyklistów poszukujących osiągów - SportSmart2 Max - wprowadzona w marcu 2017r.
  • Dla doświadczonych motocyklistów torowych, a także do jazdy drogowej - SportSmart TT - wprowadzona w marcu 2018 r.
  • Dla motocyklistów drogowych, okazjonalnie jeżdżących na torze - SportSmart Mk3 - w sprzedaży od stycznia 2019 r.

Dunlop SportSmart Mk3 będzie dostępna w pięciu rozmiarach na tył i jednym na przód.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę