tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dani Pedrosa podpisał dwuletni kontrakt z KTM Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dani Pedrosa podpisał dwuletni kontrakt z KTM

Autor: Konrad Bartnik 2018.10.31, 14:04 Drukuj

Mówiło się o tym od dawna, ale w końcu obie strony potwierdziły ustalenia, podpisując stosowną umowę. Dani Pedrosa został właśnie oficjalnym kierowcą testowym fabrycznej ekipy Red Bull KTM.

Kiedy na ogłoszono, że Dani Pedrosa nie będzie w sezonie 2019 kierowcą zespołu Repsol Honda, od razu pojawiła się masa spekulacji co do przyszłości doświadczonego zawodnika. Dominowały opinie, że może to oznaczać całkowity koniec jego kariery w MotoGP, pojawiły się również głosy łączące go z nowopowstałą ekipą satelicką Petronas Yamaha. Ostatecznie wybór Daniego padł na fabryczny zespół KTM, w którym dołączy do Miki Kallio w roli kierowcy testowego.

__________________________________________

Wybór austriackiego teamu nie jest przypadkowy. Jej aktualny szef, Mike Leitner, był do 2014 roku szefem mechaników Pedrosy w Hondzie. Obaj panowie dobrze się znają i rozumieją. Dani jest dla rozwijającego się zespołu Red Bull KTM bardzo cennym nabytkiem, nie tylko ze względu na ogromne doświadczenie z motocyklami wyścigowymi.

Przydatna jest tu również jego legendarna już, drobna postura, dzięki której zyskał przydomek "Mały Samuraj". Jak wyjaśnił Leitner, lżejsi zawodnicy dużo lepiej spisują się w roli kierowców testowych, ponieważ lepiej czują zmiany wprowadzane w motocyklach - nie kompensują ich swoją masą.

Jest prawie pewne, że Dani Pedrosa nie będzie już startował w wyścigach, także z dziką kartą. On sam nie ma już wystarczającej energii, by walczyć z czołówką, nie jest to również przydatne dla ekipy. Zespoły MotoGP, w tym KTM, odchodzą od tej metody rozwoju motocykli. Szef motosportu w KTM, Pit Beirer, powiedział:

To nie jest zbyt wartościowe dla naszego projektu, ponieważ ekipy testowe zaczynają zachowywać się jak wyścigowe i po prostu chcą się ścigać, chcą być gotowi do kolejnego weekendu. Tymczasem nawet najdrobniejsze części maszyny muszą być dokładnie przetestowane, a oni tego nie robią, ponieważ są skupieni na wyścigu, a nie na swojej roli testerów. Jesteśmy nowi w klasie MotoGP i musimy nauczyć się mnóstwa rzeczy. Jeszcze zobaczymy, ale wykorzystamy maksymalnie jedną dziką kartę, albo żadnej, to jest w tej chwili jasne.

Dla Daniego Pedrosy kończy się wieloletni związek z Hondą, z którą był związany przez całe swoje wyścigowe życie, jeszcze sprzed startów w MotoGP. Z oczywistych względów przestanie być również medialnym ambasadorem japońskiej marki. Zachowa natomiast osobisty kontrakt z firmą Red Bull, która również wspierała go od wielu lat.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę