tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 DVD "Pod Kontrol" - recenzja nowego filmu o stuncie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

DVD "Pod Kontrol" - recenzja nowego filmu o stuncie

Autor: Alonzo 2008.11.24, 13:05 41 Drukuj

Stunter13, Pasio, Ostra Jazda Kraków, Wheelieholix, STC i wiele innych postaci polskiej sceny stuntu. Na premierze "Pod Kontrolą" zjawili się niemal wszyscy. Czy było warto?

Najbardziej popularnym sportem motocyklowym w Polsce jest ... stunt. Wydaje się to niemożliwe. Jednak statystyki naszego serwisu, jak również frekwencja na imprezach, nie pozostawiają wątpliwości. Brakuje w Polsce torów wyścigowych. Dlatego, coraz więcej ludzi kupujących motocykle próbuje poderwać je na koło, gdyż tylko w ten sposób mogą względnie bezpiecznie zakosztować sportowych emocji.

NAS Analytics TAG

Premiera filmu "Pod Kontrolą" jest papierkiem lakmusowym sceny stunt w Polsce. Górna sala krakowskiego klubu "Music Bar 9" wypełniła się w sobotni wieczór bardzo szczelnie elitą polskich stunterów oraz fanów jazdy ekstremalnej na motocyklach. Oprawa, jaka towarzyszyła premierze najnowszego dzieła Ordiego, była godna najlepszych produkcji filmowych w Polsce. Czy sam film sprostał wyśmienitej oprawie i wymagającemu audytorium?

Poprzednie produkcje Ordiego były poświęcone głównie jego ekipie - Street Terror Crew - oraz Ostrej Jeździe z Krakowa. Tym razem Ordi zakasał rękawy, osiodłał wierzchowce i udał się ze swą kamerą na tourne po całej Polsce. Dzięki temu film bardzo przekrojowo pokazuje polską scenę stuntu, począwszy od młodych geniuszy, takich jak Pasio i Stunter 13, a skończywszy na ikonach polskiego stuntu, takich jak Raptowny, Ostra Jazda, czy też barwna ekipa Wheelieholix. Liczba osób uwiecznionych w filmie "Pod Kontrolą" jest naprawdę duża i obejmuje takich zawodników, jak:

 • Koma,
 • Duduś, Ordi i Erni ze Street Terror Crew,
 • Winiu, Tomek 750 i Tomek 600 z Ostrej Jazdy Kraków,
 • Simpson,
 • Raptowny,
 • Matt,
 • Łukasz, Kamil i Sebastian z Frantic Riders Squad Zamość,
 • Mok, Beku i kFFiatek z Wheelieholix
 • Stunter13
 • Qyava
 • Pasio.

Na filmie występuje też Ewa, która pokazuje, że wolne gumy nie muszą być domeną facetów.

Film "Pod Kontrolą" pokazuje, na czym polega styl poszczególnych stunterów. Przedstawia tricki, które są najbardziej charakterystyczne dla poszczególnych zawodników i pokazuje, na jakim etapie w stunterskim rzemiośle są poszczególne osoby. Wiele godzin za kamerą pozwala zebrać bardzo zróżnicowany materiał. Dzięki temu "Pod Kontrolą" nie jest filmem monotonnym. Poszczególne rozdziały różni nie tylko styl stunterów, ale również charakter scen. Obok ujęć z placów treningowych mamy sceny z miejskiego terroru, wypadki oraz sceny humorystyczne.

Pomimo ogromnej pracy i bardzo dużej ilości poświęconego czasu Ordiemu nie udało się przedstawić wszystkich liczących się w Polsce stunterów. Można to uznać za niedoskonałość filmu. Razi również trochę dysproporcja w prezentacji Stuntera 13, Pasia i dorównującego im umiejętnościami Łukasza FRS. Nie jest to działanie zamierzone, a wynika z ograniczeń czasowych przy zbieraniu materiału do "Pod Kontrolą". W efekcie Stutnerowi 13 i Pasiowi są poświęcone osobne rozdziały, a Łukasz FRS i Raptowny występują razem z innymi stunterami w rozdziale, poświęconym ustawce pod Zamościem.

Mocnym punktem najnowszej produkcji Ordiego jest muzyka. Nie jest to tylko hiphop, lecz również ostry rock. Dzięki temu ścieżka dźwiękowa nie jest monotonna, a zróżnicowana muzyka podkreśla odmienny klimat poszczególnych części filmu. Oglądając "Pod Kontrolą" usłyszymy następujących wykonawców: ORTODOX, PALUCH, RARRANGE, GIEBER, TALLIB i FANATYCY FLOW.

Czy warto poświęcić czas i pieniądze na "Pod Kontrolą"? Tak. Bardzo dobra muzyka, bardzo duża liczba prezentowanych zawodników, urozmaicone zdjęcia, przekrojowa tematyka, począwszy od najlepszych w Polsce ewolucji, przez wypadki, a skończywszy na barwnych i widowiskowych popisach Big Dżoł Maliny czy Beku z Wheelieholixów o lekko humorystycznym zabarwieniu. "Pod Kontrolą" ucieszy fanów stuntu. Film ten daje również obraz określonej części polskiego środowiska motocyklowego i ma szansę zainteresować tych nawet motocyklistów, którzy niechętnym okiem patrzą na popisy stunterów.

Film można kupić na stronie www.podkontrola.com.

KONKURS - WYGRAJ FILM "POD KONTROLĄ"

Z okazji premiery filmu "Pod Kontrolą" mamy dla Was konkurs. Nagrodą w konkursie jest DVD z filmem. Film wygrywa 5 osób, które jako pierwsze umieszczą pod tym artykułem komentarz z odpowiedzią na jedno z następujących pytań:

1)      Ile lat ma Pasio?
2)      Ile metrów wynosi rekord stoppie w wykonaniu Raptownego?
3)      Kto wygrał Streetbike Freestyle 2008 w Bydgoszczy?
4)      Kto jest najbardziej utytułowanym członkiem grupy FRS z Zamościa?
5)      Gdzie są rozgrywane najstarsze, organizowane w Polsce zawody stuntu?

Płyty DVD z filmem wygrywają te osoby, które jako pierwsze wpiszą pod tym artykułem komentarz z poprawną odpowiedzią na jedno z wyżej wymienionych pytań i które w odpowiednim polu formularza dodawania komentarza podadzą swój prawidłowy mail.

Należy udzielać odpowiedzi wyłącznie na jedno z powyższych pytań. Te komentarze, które będą zawierały odpowiedzi na więcej niż jedno pytanie, zostaną odrzucone.

Nie należy podawać swojego maila w treści komentarza. Mail należy podać w polu na adres mailowy przy dodawaniu komentarza. Nie będzie on widoczny pod artykułem. Dostęp do niego będzie miała jedynie nasza redakcja.

Płyty DVD z filmem "Pod Kontrolą" zostaną wysłane do zwycięzców pocztą. W celu uzyskania adresu pocztowego do wysyłki skontaktujemy się ze zwycięzcami przy użyciu maila, podanego przez nich w odpowiednim polu formularza dodawania komentarza do artykułu.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
alonzo stunter13 na ekranie
NAS Analytics TAG
beku premiera pod kontrola big dzol malina na ekranie
dykuja o filmie pod kontrola dziewczyna na premierze pod kontrola
dziewczyny dziewczyny premiera pod kontrola
goscie premiera pod kontrola alonzo stunter13 pasio
kobieta na premierze filmu laska
laska kosa laski na premierze pod kontrola
ogladanie filmu ogladanie pod kontrola
music bar 9 szewska krakow premiera pod kontrola gtw krakow com
na premierze music bar 9 krakow pod kontrola
na premierze pod kontrola ostra jazda pod kontrola
oklaski po premierze olaf alonzo
olaf popanda motogen tomek jaroslawski scigacz plordi street terror crew pod kontrola
ordi tworca filmuostra jazda
ostra jazda na premierzemusic bar 9 pod kontrola premiera
patroni medialni na premierzepod kontrola na lcd
pod kontrola pogawedkipod kontrola premiera ogladanie
pod kontrola widzowiepowitanie
Komentarze 31
Poka wszystkie komentarze
Autor:Marek 25/11/2008 19:51

1) 16

Odpowiedz
Autor:Siwy 25/11/2008 19:29

4) ukasz

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

  NAS Analytics TAG
  na gr