tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Czy mona jedzi na motocyklu przy uyciu tylko jednej rki? Oto Welliton Felipe
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Czy mona jedzi na motocyklu przy uyciu tylko jednej rki? Oto Welliton Felipe

Autor: Andrzej Sitek 2024.03.25, 10:27 Drukuj

Wielu z nas ma tendencję do narzekania na swoją sytuację, a jeśli życie potoczy się naprawdę źle, myślimy, że to koniec. Czy niepełnosprawność na skutek wypadku lub choroby oznacza koniec marzeń o dalszej jeździe motocyklem? Nie musi tak być.

Wiele razy przekonywaliśmy się, że siła człowieka tkwi nie tylko w jego sprawnych nogach i rękach, ale przede wszystkim w nastawieniu psychicznym, odporności, sile mentalnej. Nawet osoby zupełnie pozbawione władzy na swoim ciałem, potrafią realizować swoje marzenia, czego przykładem jest choćby przypadek Mariki z Włoch, który opisywaliśmy niegdyś na naszych łamach. Motocyklista na poniższym nagraniu również pokonał swoje ograniczenia.

NAS Analytics TAG

"Sportowiec, mechanik i motocyklista najwyższego kalibru". Tak nazywa siebie Welliton Felipe, który przyciągnął uwagę w mediach społecznościowych swoimi filmami, na których pokazuje tricki z jazdy na motocyklach.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Bracinho Do Grau (@bracinhodograu)

"Bracinho do grau" publikuje różnorodne nagrania z jazdy wieloma typami motocykli, od modeli CG po maszyny trailowe i sportowe nakedy. Welliton nie posiada prawej dłoni i przedramienia. Aby móc sterować motocyklami i wykonywać różnorodne  manewry, chłopak używa pewnego rodzaju elastycznej opaski łączącej dźwignię przepustnicy z jego częściowo zachowanym ramieniem.

Inna sprawa, że "Bracinho do grau" często przekracza granice bezpieczeństwa, swojego i innych użytkowników dróg, na przykład wówczas, gdy jedzie po nieprawidłowej stronie ulicy, lub gdy wykonuje niebezpieczne sztuczki w ruchu ulicznym. "Grau" oznacza czynność pochylania się nad motocyklem.

Mimo wszystko warto popatrzeć, jak Welliton doskonale radzi sobie z motocyklem, i to za pomocą naprawdę prostych środków. Gość bardzo cieszy się swoją zajawką. Może dlatego te filmy tak przyjemnie się ogląda?

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr