tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocyklista dostał ponad 440 tys. zł odszkodowania od zarządcy drogi. "Na początku znaki zawsze są kolorowe i świecą w nocy"
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocyklista dostał ponad 440 tys. zł odszkodowania od zarządcy drogi. "Na początku znaki zawsze są kolorowe i świecą w nocy"

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.01.22, 10:24 Drukuj

Choć bardzo lubimy narzekać na polskie drogi, to w pozostałych krajach Unii Europejskiej sytuacja też nie jest kolorowa. Pewien motocyklista dostał ponad 100 tys. euro odszkodowania za to, że zarządca drogi nie zadbał o odświeżenie jej oznakowania.

Jak informuje portal "Times of Malta", w 2016 r. Joseph Fenech jechał swoim motocyklem po krętej drodze, gdzie pasy były oddzielone plastikowymi słupkami. Ich stan był jednak tak kiepski, że stały się niewidoczne w ciemności. Fenech najechał na słupek i spadł z motocykla. W wyniku tej sytuacji stwierdzono u niego niepełnosprawność na poziomie 22 proc. Choć wrócił do pracy, to nie był w stanie pracować na pełny etat, przez co stracił ok. 35 500 euro.

NAS Analytics TAG

Fenech pozwał ministerstwo transportu Malty i władze maltańskiego regionu administracyjnego Naxxar. Oskarżył instytucje o zaniedbania, które doprowadziły do wypadku. Sąd uznał, że Fenech ma rację i orzekł, że otrzyma odszkodowanie w wysokości 101 260 euro, a więc ponad 440 tys. zł. Wynika to z faktu, że droga była nieoświetlona, a fluorescencyjne elementy pachołków przestały spełniać swoją funkcję, ponieważ uległy zabrudzeniu i nikt ich nie czyścił.

- Na początku znaki zawsze są piękne, kolorowe i świecą w nocy, aż nie pokryją ich pył i inne zanieczyszczenia. To powszechna choroba w kraju, gdzie znaki drogowe początkowo wyglądają na bardzo zadbane, a później w ogóle się ich nie czyści - powiedział sędzia cytowany przez "Times of Malta.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę