tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Czy Honda NX650 Dominator powróci w 2017? NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Czy Honda NX650 Dominator powróci w 2017?

Autor: Lovtza 2016.03.17, 14:15 10 Drukuj

Nie ma co do tego pewności, ale przecieki sugerują, że Honda pracuje nad uzupełnieniem swojej floty o poręczny jednocylindrowy pojazd zdolny do jazdy po najgorszych nawet szlakach.

Honda NX650 Dominator produkowana była w latach 1988-2001. Model ten okazał się ogromnym sukcesem komercyjnym. Wszechstronny singiel sprzedawał się świetnie zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych. Maszyna dysponowała mocą 44KM, kołami 21″/17″ umożliwiającymi wjechanie praktycznie wszędzie. 16 litrowy bak przy niskim zużyciu paliwa pozwalał na całkiem przyzwoity zasięg. Maszyna była trwała, niezawodna i dostępna za rozsądne pieniądze.

NAS Analytics TAG

Teraz taka kombinacja zalet może wrócić na rynek w nowej odsłonie. Do sieci wyciekły bowiem szkice patentowe nowego motocykla podróżniczego klasy średniej. Do złudzenia przypominają one model NX650 Dominator potraktowany stylistyką wykorzystaną w nowej CRF1000L. Właśnie to uruchomiło lawinę spekulacji o powrocie jednocylindrowca do salonów Hondy.

Faktem jest, że maszyny takiej brakuje na rynku. Lekki, poręczny jednocylindrowiec, z nowoczesnym silnikiem byłyby z pewnością maszyną przydatną nie tylko do turystyki, ale także znakomicie sprawdziłby się w codziennym ruchu drogowym. Nie jest wielką tajemnicą, że większość 650-tek trafiła do miast, gdzie duży skok zawieszeń, wyprostowana pozycja i dobry widok nad dachami samochodów zawsze są w cenie. Nie zapominajmy także o samej nazwie. Dominator to co prawda nazwa stosowana przez Hondę w Stanach, ale przyjęła się ona także na całym świecie. Do dziś jest ona synonimem świetnego motocykla terenowego klasy średniej. Honda z pewnością nie zmarnuje tego potencjału.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę