tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ceny badań technicznych są zbyt niskie, dlatego diagności będą protestować w Warszawie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ceny badań technicznych są zbyt niskie, dlatego diagności będą protestować w Warszawie

Autor: Wojciech Grzesiak 2021.10.28, 08:07 Drukuj

Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów poinformowała o planowanej manifestacji, która odbędzie się w Warszawie. Diagności cały czas domagają się podwyższenia stawek za badania techniczne pojazdów.

W komunikacie PISKP czytamy, że manifestacja została zaplanowana na 18 listopada i wystartuje w samo południe. Diagności argumentują konieczność podniesienia stawek za badania techniczne samochodów tym, że nie zmieniły się one od 17 lat. Według wyliczeń izby, w tym czasie minimalne wynagrodzenie wzrosło o 340%, a inflacja wzrosła o przeszło 40%, a także wzrosły koszty prowadzenia działalności gospodarczej.

NAS Analytics TAG

Proponowana przez Polską Izbę Stacji Kontroli Pojazdów nowa stawka miałaby wynosić 150 złotych netto, a więc kierowca płaciłby 184,5 złotych brutto za badanie techniczne samochodu. Pomysł podwyżki oczywiście nie podoba się tym, których by ona dotknęła - czyli kierowcom. Ci w komentarzach pod tekstami wskazują, że badania techniczne to fikcja. Zazwyczaj wizyta na stacji kontroli pojazdów polega na sprawdzeniu oświetlenia, zawieszenia i hamulców oraz nie trwa dłużej niż pół godziny. Bardziej obrotne stacje łączą swoją działalność z naprawą samochodów, co rekompensuje niskie stawki badań technicznych.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę