tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Campagna V13R - Jay Leno testuje trajk z silnikiem Harleya
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Campagna V13R - Jay Leno testuje trajk z silnikiem Harleya

Autor: ukasz "Boczo" Tomanek 2014.10.13, 10:25 Drukuj

W garazu pana Leno znajdują się bardzo unikatowe rzeczy, takie jak sześciocylindrowa Honda CBX1000 czy Brough SS w specyfikacji

NAS Analytics TAG

html">Moto2
. Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam jeszcze jeden bardzo niecodzienny pojazd, który znalazł sobie miejsce w legendarnym garażu Jay'a. Oto Campagna V13R. Jak łatwo zauważyć, jest to trajka typu 2+1. Nas jednak interesuje najbardziej to, co ją napędza. Otóż jest to silnik Harleya, ale nie ma on nic wspólnego z niskoobrotowymi, gulgoczącymi jednostkami napędowymi z Milwaukee, ponieważ przeszczepiono ją z V-Roda. Nawet sam Harley-Davidson nazywa ten silnik "swoją najbardziej zaawansowaną jednostką napędową". Fakt, że silnik powstał przy współpracy Niemców jest już trochę pomijany. Ale do rzeczy. Relatywnie wysokoobrotowe V2 napędza pojazd ważący nieco ponad pół tony, ale konstruktorom nie przyświecał cel osiągów lecz ogólnej frajdy i sensacji jazdy. Co ciekawe, w Kaliforni, gdzie Jay Leno ma okazję używać Campagni V13R w świetle przepisów można tym pojazdem poruszać się na samochodowym prawie jazdy oraz bez kasku. Ciekawostka - jeśli dobrze się przyjrzycie, zauważycie, że zestaw zegarów jest dokładnie taki sam jak w oryginalnym V-Rodzie. Sporo rozwiązań technicznych pochodzi w prostej linii z V-Roda, ale ludzie z Campagny zdecydowali się je ulepszyć. Przykładowo - za przeniesienie napędu, podobnie jak w Harleyu, odpowiada pas, ale tutaj jest on wykonany z włókna węglowego. Skrzynia biegów jest również motocyklowa, ale dodano bieg wsteczny, który (w przeciwieństwie do np. Hondy Goldwing) jest mechaniczny, nie elektryczny. Warto też zwrócić uwagę na genezę powstania Campagni. Trajka jest budowana w Kanadzie i zasilana amerykańskim silnikiem, który powstał przy współpracy z Niemcami. Ktoś mówił coś o globalizacji? Jeśli chodzi o wygląd... cóż. Z pewnością istnieją na świecie motocykle odznaczające się większą urodą. Z pewnością istnieje też na świecie sprzęt gospodarstwa rolnego odznaczający się większą urodą, ale jeśli lubisz być na drodze w centrum uwagi, to prawdopodobnie będzie to dobry wybór. Zresztą, jeśli chcesz w garażu mieć imponujący sprzęt z silnikiem z V-Roda, to może przecież być to... V-Rod.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr