tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Brembo zmienia siedzib gwn. Jaki jest nowy adres? To bdzie szok dla Wochw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Brembo zmienia siedzib gwn. Jaki jest nowy adres? To bdzie szok dla Wochw

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.06.27, 08:29 Drukuj

Producent hamulców Brembo poinformował o zmianie adresu swojej głównej siedziby. Nie jest to jednak kosmetyczna zmiana, bo włoska marka od teraz będzie stacjonować w innym kraju, co może wzbudzić obawy wśród dumnych Włochów. Na szczęście nie oznacza to, że producent zmieni swoją tożsamość.

Brembo poinformowało, że przenosi swoją siedzibę główną. Celem jest umocnienie pozycji marki oraz umożliwienie dalszego globalnego rozwoju. W ostatnich latach Brembo poczyniło bardzo wiele inwestycji. Włosi kupili m.in. producenta budżetowych układów hamulcowych J.Juan, a także zwiększyło nakłady na markę ByBre uruchomioną w 2014 r., która oferuje rozwiązania dla motocykli z silnikami o małej i średniej pojemności.

NAS Analytics TAG

Gdzie teraz będzie stacjonować Brembo? Nowe biuro będzie w Amsterdamie, gdzie już zadomowiły się Ferrari, Exor, Mediaset i Campari. Jednocześnie producent zamierza nadal płacić podatki we Włoszech i będzie notowane na giełdzie w Mediolanie. Cytowany przez agencję Reuters szef rady nadzorczej, Matteo Tiraboschi powiedział, że nowa lokalizacja siedziby głównej nie wpłynie na interesy marki. Wśród plusów tego posunięcia wymienia się również możliwość zastosowania bardziej elastycznej struktury kapitału.

- Brembo zamierza nadal rozwijać się i pozostać konkurencyjne, żeby zawsze być jednym z liderów na rynku motoryzacyjnym, który przechodzi dużą transformację. Ta operacja pozwoli nam na zaadaptowanie bardziej elastycznej struktury udziałów i jest bardziej spójna ze strategią rozwoju firmy. Jednocześnie operacja nie wpłynie na interesy, tożsamość, kulturę i obecność we Włoszech oraz innych regionach, w których działamy - powiedział Tiraboschi.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr