tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Klocki hamulcowe do motocykli przyjazne dla rodowiska. Nowa seria od Brembo
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Klocki hamulcowe do motocykli przyjazne dla rodowiska. Nowa seria od Brembo

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.12.12, 08:48 2 Drukuj

Włoski producent układów hamulcowych Brembo stale poszukuje nowych pomysłów, żeby produkty były nowoczesne, bezpieczne i teraz także przyjazne dla środowiska. Dlatego właśnie powstały klocki hamulcowe z serii Greenance, które mają uczynić motocykle jeszcze bardziej przyjaznymi dla środowiska.

Choć producenci jednośladów starają się, by ich produkty były zgodne z coraz bardziej wyśrubowanymi normami emisji spalin, to nawet najczystsze silniki nie sprawią, że pojazdy będą w pełni przyjazne dla środowiska. Wynika to z faktu, że spaliny nie są jednymi zanieczyszczeniami generowanymi przez pojazdy, ponieważ oprócz tego mamy jeszcze emisję pyłów z klocków hamulcowych i opon. Już w 2019 r. Główny Urząd Statystyczny wskazywał, że takie zanieczyszczenia stanowią 43 proc. całej emisji z transportu. Dlatego właśnie Brembo opracowało linię Greenance, gdzie zrezygnowano z używania azbestu, niklu, miedzi i tym podobnych.

NAS Analytics TAG

Układy hamulcowe z serii Brembo Greenance będą dostępne zarówno dla samochodów, jak i dla motocykli. Zostały zaprojektowane tak, by zmniejszyć ilość pyłów PM10 i PM2.5, ale jednocześnie zapewnić maksimum bezpieczeństwa i utrzymać długą żywotność. Producent chwali się, że dzięki linii Greenance emisja pyłów może zmniejszyć się o 80 proc. Zastosowano w nich również technologię NUCAP, która ma zwiększyć odporność na wysokie temperatury. Klocki będą miały różne kolory, gdzie każdy kolor oznacza inny rodzaj mieszanki. Do tego mają mieć o 15 proc. mniejsze zużycie od przeciętnych klocków.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr