tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Borko bdzie jedzi na sygnaach. Trjkoowy skuter do pracy w WOPR
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Borko bdzie jedzi na sygnaach. Trjkoowy skuter do pracy w WOPR

Autor: Alonzo 2021.08.01, 13:54 3 Drukuj

Borkoś uzyskał jednak uprawnienia do posługiwania się sygnałami świetlnymi w swoim skuterze Piaggio MP3. Nie dostał specjalnego pozwolenia z ministerstwa, ale okazało się, że może jeździć skuterem w dość nietypowej, jak na ten rodzaj pojazdu, formacji.

Jak donosi TVN Warszawa, Borkoś dostał propozycję z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. WOPR ma prawo dysponowania go do akcji ratowniczych, a to umożliwia mu korzystanie z sygnałów świetlnych w czasie wykonywania akcji ratowniczych. Ratownik przekazał swój skuter stołecznemu WOPRowi i stamtąd otrzymał go już wyposażonego w światła alarmowe do pracy w pogotowiu wodnym. Na szczęście w Warszawie płynie rzeka Wisła, wzdłuż której rozlokowanych jest wiele uczęszczanych ulic. Borkoś będzie więc wykonywał swoje zadania ratownika, patrolując brzeg Wisły. Przy okazji WOPR będzie mógł dysponować go do innych zdarzeń. Ratownik musi tylko dowiedzieć się o takich zdarzeniach na własną rękę i następnie poinformować o nich dyspozytora WOPR, aby móc otrzymać polecenie udania się do takiego zdarzenia.

NAS Analytics TAG

W całym tym zamieszaniu Borkoś uznał, że będzie też poświęcał odtąd więcej czasu na akcje na wodzie. Ma patent ratownika wodnego i sternika, dlatego będzie brał więcej dyżurów na wodzie. Zapowiada jednak, że nadal chce dojeżdżać do potrzebujących w wypadkach drogowych. Część czasu będzie poświęcał na patrolowanie ulic, zwłaszcza tych wzdłuż linii brzegowej Wisły, i jeżeli zajdzie taka potrzeba, będzie niósł pomoc również ofiarom wypadków drogowych.

Nie takiego rozwiązania sprawy się spodziewaliśmy i zaangażowanie ratownika drogowego w pogotowiu wodnym jest trochę kuriozalną kontynuacją sytuacji, powstałej na skutek dość wąskiego patrzenie urzędników. Liczyliśmy, że po nagłośnieniu problemów Borkosia ktoś w ministerstwie znajdzie sposób na szybkie załatwienie sprawy tak, aby ratownik mógł ratować zdrowie i życie poszkodowanych w wypadkach w możliwie jak najlepszy sposób. Niestety obecne rozwiązanie z wypożyczeniem skutera drogowego do Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i używanie sygnałów świetlnych przy okazji patrolowania linii brzegowej wygląda trochę jak fragment scenariusza komedii.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Autor:Dioskur 01/08/2021 17:48

Bareja wiecznie ywy!

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr