tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Billy Bolt wygrywa tegoroczn± seriê World Enduro Super Series

Billy Bolt wygrywa tegoroczn± seriê World Enduro Super Series

Autor: Informacja prasowa 2018.11.14, 10:28 Drukuj

Billy Bolt z teamu Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing został tegorocznym mistrzem enduro. Yentel Martens z teamu Rockstar Energy Husqvarna zajął trzecie miejsce w Knock Out.

Bolt w Knock Out zaliczył jeden z najlepszych swoich występów w całej serii WESS. Podczas porannego, godzinnego wyścigu kwalifikacyjnego, wiedział, że choć ma już dobrą pozycję w mistrzostwach, musi dobrze pojechać dwugodzinny wyścig i zapewnić solidny pakiet punktów.

Bolt zaczynał z bardzo dobrej pozycji i od początku starał się dopasować tempo do obranego celu - podium. Nie cisnąc zbyt mocno, aby uniknąć błędów, ukończył pierwszą połowę wyścigu bez żadnych problemów. W drugiej połowie imprezy miękki, nieprzewidywalny piasek utrudnił mu poważnie sprawę - Bolt zaliczył dwa upadki, w których uszkodził motocykl.

Pomimo uszkodzeń, jego FC450 pokonała ostatnie 45 minut, co dało mu ostatecznie 12 miejsce i, tym samym, mistrzostwo World Enduro Super Series. Billy rozpoczął tegoroczny sezon WESS zwycięstwem w Extreme XL Lagares w Portugalii. Mimo wielu wzlotów i upadków, w tym skomplikowanej operacji kolana, Billy Bolt pokazał się jako twardy gracz w świecie enduro, prezentując znakomitą jazdę podczas Megawatta i zawodów w Hawkstone Park Cross-Country w Anglii.