tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Bartosz Ostałowski - kierowcy rajdowemu ręce do niczego nie są potrzebne
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Bartosz Ostałowski - kierowcy rajdowemu ręce do niczego nie są potrzebne

Autor: M.B. 2016.12.20, 09:02 Drukuj

Pasja to coś, co pcha nas przed siebie bez względu na wszystko. Kochając coś robić, robimy to nie zważając na przeciwności losu. Jeżeli człowiek z pasją chce coś zrobić - praktycznie nic nie jest w stanie go powstrzymać. Bartosz Ostałowski jest tego najlepszym przykładem…

Bartek nie jest motocyklistą, za to w jego żyłach, zupełnie jak w naszych, płynie wysokooktanowa benzyna. Zaczynał od Audi 80 Quattro i startów w małopolskich super oesach. W wieku 20 lat przydarzył mu się jednak nieszczęśliwy wypadek, w którym Bartek stracił obydwie ręce…

~~~~~------~~~~~

Wrodzony optymizm tego młodego chłopaka, dla którego liczyły się tylko rajdy samochodowe, został wystawiony na ciężką próbę. Wizyty w szpitalach, ciężka rehabilitacja, a w końcu niezłomne postanowienie, że w jego życiu nic się nie zmieni i dalej dążyć będzie do kariery w motorsporcie.

Bartek zaczął więc uczyć się kierować autem przy pomocy stopy. Gdy po żmudnych miesiącach w końcu zaczęło mu to wychodzić, postanawił wstąpić w szeregi automobilklubu Rzemieślnik. Przystąpił do egzaminu i zdał go bez zastrzeżeń. W 2010 roku stał się pierwszym na świecie licencjonowanym kierowcą rajdowym, który nie posiadając obu rąk, auto prowadzi stopą.

Bartek w 2011roku za kierownicą swojego BMW E30 startował w Mistrzostwach Europy Rally Cross, gdzie plasował się gdzieś w środku stawki. Startował też w Wyścigowym Pucharze Polski na Torze Poznań, gdzie wygrał jedną z rund, zajmując pierwsze miejsce w swojej klasie!

Od 2012 roku Bartek zajmuje się driftem. Sam też pracuje przy swoim samochodzie. To niesamowity człowiek. Należy mu się wielki szacunek za to co osiągnął, mimo przeciwności losu.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę