tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Bariera 500 km/h na motocyklu złamana - nowy rekord prędkości! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Bariera 500 km/h na motocyklu złamana - nowy rekord prędkości!

Autor: Piotr Jędrzejak 2011.07.22, 13:15 5 Drukuj

Bill Warner po raz kolejny zapisał się na kartach historii. Ostatni raz zrobił to w październiku ubiegłego roku, kiedy rozpędził swoją Hayabusę do prędkości powyżej 270 mil na godzinę. Teraz jego barierą było 300 mph (czyli 483 km/h), a przy okazji udało mu się osiągnąć prędkość 500 kilometrów na godzinę!

Bill wprawdzie nie zapisał się na kartach rekordów Guinnessa ani FIM, ponieważ nie wykonał przejazdu w drugą stronę, ale jego osiągnięcie zostało potwierdzone oficjalnym pomiarem. Warner jest pierwszym człowiekiem na świecie, który przekroczył prędkość 500 km/h siedząc na motocyklu. Osiągnął dokładnie 311.945 mph, co równa się 502.027 km/h. Powiecie, że taki rekord został pobity już dawno? Macie rację, ale pojazdami (nawet jednośladowymi) były tak zwane streamlinery, czyli zamknięte kapsuły. Hayabusa Warnera ma wprawdzie sporo aerodynamicznych poprawek, ale pozycja jest dość konwencjonalna i wciąż siedzi się „na”, a nie „w” motocyklu. Teraz czekamy na podobny rekord, ale nakedem.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę