tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Bandit 650S, FZ6 Fazer S2, czy F800S - podsumowanie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Bandit 650S, FZ6 Fazer S2, czy F800S - podsumowanie

Autor: Artur Owczarczyk 7 Drukuj

strony: 1 2 3 4 5

 

Bandit 650S, FZ6 Fazer S2, czy F800S - Podsumowanie

Rozpiętość cenowa poszczególnych modeli motocykli jest naprawdę spora. Patrząc tylko na cenę sprawa tego, który motocykl wybrać, wydaje się przesądzona. Jednak już po paru chwilach rozważań i porównań okazuje się, że dostajemy niezły orzech do zgryzienia. To prawda, że są to nowoczesne konstrukcje; silniki sterowane komputerem, wtrysk paliwa i cała reszta elektronicznych gadżetów to już dziś norma. Ktoś może więc zapytać - co tu porównywać? Cena mówi sama za siebie... I jeżeli komuś to wystarcza, jeżeli ktoś kieruje się wyłącznie kasą, a nie walorami użytkowymi maszyny, to należy milcząco przyznać, że ma do tego prawo. Jednak jeżeli oczekujemy od życia nieco więcej niż tylko najkorzystniejszych cenowo produktów, to musimy zwrócić uwagę na to, że każda maszyna ma wiele do zaoferowania. Byłoby wielkim nietaktem walory te pominąć i poprzestać wyłącznie na analizie cen.

O ile Bandit i Fazer, ze względu na pozycję jeźdźca, geometrię zawieszenia i sposób oddawania mocy, dają się prowadzić intuicyjnie i dość łatwo, o tyle F 800 S stawia poprzeczkę nieco wyżej i w związku z tym powinien on trafić w ręce jeźdźca dysponującego już pewnym stażem.

~~~~~------~~~~~

Na płaszczyźnie kosztowej Fazer zajmuje strategiczną środkową pozycję i ma sporo do zaoferowania swojemu posiadaczowi; świetne zawieszenie, doskonałe hamulce, no i wreszcie - bardzo mocny silnik oraz niebagatelnie niską masę. Dwoista natura Yamahy z pewnością podbije wiele serc - zarówno pośród amatorów sportowych szaleństw, jak i wśród zwolenników spokojnej, bliższej lub dalszej turystyki.

Wysoka cena BMW odzwierciedla jego aspiracje do klasy wyższej i wydaje się być uzasadniona zastosowanymi nowinkami technicznymi, wyposażeniem oraz akcentem stylistycznym. Płacąc za F 800 S w istocie podarowujemy sobie znakomity i wymagający wyższych umiejętności motocykl sportowy, odziany w odrobinę luksusu.

Szukając kompromisu na drodze pomiędzy światem realnym, a zawieszonymi weń marzeniami, Bandit 650 wydaje się jednak najlepszym wyborem. Jest to pozycja najbardziej „budżetowa" spośród testowanych maszyn, oferująca jednocześnie przyzwoite osiągi oraz ogólnie wysoki poziom w swojej klasie. Ponadto trzeba przyznać, że całość konstrukcji jest bardzo wdzięczna. Bandit prowadzi się bardzo przyjemnie, a jedyne co może zniechęcać to jego wyczuwalnie duża masa. Prawdziwym asem w rękawie jest jego wygląd, do złudzenia przypominający model z silnikiem 1250 cm3.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
yamaha fz6 kask
yamaha dziewczyny
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę