tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BP w Warszawie 2011 - słoneczna motocyklowa niedziela
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

BP w Warszawie 2011 - słoneczna motocyklowa niedziela

Autor: Piotr Jędrzejak 2011.05.23, 15:21 2 Drukuj

Półmetek już za nami. Z zaplanowanych ośmiu, w ten weekend w Warszawie odbyła się już czwarta edycja motocyklowych niedziel. Impreza trafiła w miejsce znane warszawskim motocyklistom z poprzednich lat – na stację przy ulicy Powstańców Śląskich 122.

Przede wszystkim dopisała pogoda. Słońce prażyło, wiaterek wiał, lodów na stacji nie zabrakło. Czego chcieć więcej? Nawet lepiej niż warunki, dopisali sami motocykliści. Już przed 11:00 na BP zaczęły zjeżdżać się odwiedzający, a o ich mnogości świadczy na przykład 400 rozdanych dekalogów motocyklisty. Prawdę mówiąc sądzimy, że łącznie było zdecydowanie więcej ludzi. Pomiędzy samymi użytkownikami dwóch kółek spotkać można było sporo matek prowadzących wózki, czy zafascynowanych ojców z jeszcze bardziej rozentuzjazmowanymi dzieciakami. Motocyklowe Niedziele to przede wszystkim promowanie bezpieczeństwa i pozytywnego wizerunku motocyklisty, a komentarz tej kwestii można ograniczyć do jednego słowa – sukces.

W tej edycji organizatorowi udało się rozmieścić wszystkie atrakcje na całkiem sporej przestrzeni, co przy tak wysokiej popularności wśród odwiedzających okazało się dobrym zabiegiem. Na sporym, wyznaczonym placu pokazy stuntu dawał Młody125 i Stunter13. Najlepszym opisem tego, jak lubiany, popularny i widowiskowy jest stunt, był rzut oka na pozostałe tereny stacji, które w trakcie pokazów po prostu wyludniały się. Wcale niemniej efektowne show dawali Rafał Luberda i Konrad Legutko – trialowcy z Sherco Team. Ich przewagą była interaktywność. Trialówkami skakali nad osobami z publiczności, a później kierownicę oddawali każdemu, kto chciał spróbować podstawy tego sportu. Myślicie, że łatwo jest utrzymać się w pionie przez kilka sekund?

Każdy posiadacz własnego motocykla mógł pojechać w Motocyklowej Giętarze organizowanej przez Motocykl. Wprawdzie ciężko pokonać driftującego między pachołkami Stuntera13, czy wręcz szalonych trialowców, ale na szczęście startowali oni poza klasyfikacją. Ten sam plac był też miejscem konkursu na palenie gumy, oraz najgłośniejszy motocykl. Wczorajszy rekord to 121,5 dB. Na BP jak zwykle pojawił się Ultimate Bike ze specjalnie przygotowanym systemem paliwowym i kamerami w głowicach. Obraz zaworów uzmysławiał, co oznacza hasło „czyste silniki żyją dłużej”. Wielu ciekawych i rządnych wiedzy, gromadziły prezentacje policji, czy kursy pierwszej pomocy organizowane przez motocyklowych ratowników. Nie zabrakło też licznie rekrutujących się, potencjalnych dawców szpiku kostnego. Przez cały czas trwania imprezy można było oglądać i oceniać szałowe motocykle customowe i ich ciekawe rozwiązania techniczne. Na warszawską stację BP przyjechała też Ania Jackowska. Zapraszając do chłodnego budynku stacji, przy slajdach opowiadała o swoich podróżach motocyklowych do Syrii i Jordanii oraz na Bałkany.

Na stacji BP nie zabrakło stanowisk dealerów motocykli i akcesoriów, a była okazja przymierzyć się do sprzętów z logiem Yamaha oraz Honda, czy też odbyć jazdę testową w kasku Arai. Na motocyklistów czekało też paliwo BP Ultimate w cenie dziewięćdziesiątki piątki i oczywiście bezpłatna hamownia motocyklowa. Pierwszy chętny przyjechał już o 7:20, co jest rekordem w organizowanych dotychczas imprezach. Kolejka na hamownię wiła się po całej stacji, a łącznie sprawdzono 115 sprzętów. Najmocniejsza okazała się Hayabusa z wynikiem... 274 koni mechanicznych!

Motocyklowa Niedziela na BP w Warszawie okazała się być nie tylko kolejną wspaniałą promocją motocyklizmu wśród „cywili” czy bezpieczeństwa wśród motocyklistów. Wizyta na BP to też dobra okazja na spędzenie niedzieli, spotkanie ze znajomymi, czy odrobinę rozrywki ze swoją drugą połówką – wtedy zresztą każda impreza okazuje się lepsza. W kalendarzu Motocyklowych Niedziel na BP pozostały jeszcze cztery edycje:

Data: Miasto: Adres
29. maja Kraków ul. Bora-Komorowskiego 39
5. czerwca Wrocław ul. Legnicka 67
12. czerwca Czeladź Trasa DK 86 przy M-1
19. czerwca Gdynia ul. Hutnicza 15A
  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
stunter w slalomie - BP niedziela w Warszawie 2011cyrkle trialowka - BP niedziela w Warszawie 2011
arai - BP niedziela w Warszawie 2011honda - BP niedziela w Warszawie 2011
kask icon hefron - Warszawa BP MotoNiedziela 2011motocyklowa gientara - BP niedziela w Warszawie 2011
motocykl - BP niedziela w Warszawie 2011nitro guzik hayka - BP niedziela w Warszawie 2011
pokaz zakonczony flipem - BP niedziela w Warszawie 2011Rafal goni sprzeta - BP niedziela w Warszawie 2011
slalom trialowiec - BP niedziela w Warszawie 2011stunter13 logo - BP niedziela w Warszawie 2011
bp ultimate bike - BP niedziela w Warszawie 2011yamaha - BP niedziela w Warszawie 2011
Ania na TRX850 - BP niedziela w Warszawie 2011chromowane zwierciadlo - BP niedziela w Warszawie 2011
co racja to racja - BP niedziela w Warszawie 2011dwuosobowy pocket bike - BP niedziela w Warszawie 2011
dziewczynki z kominiarkami Gang Hulajnogowy - BP niedziela w Warszawie 2011f650gs Ania Jackowska - BP niedziela w Warszawie 2011
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę