tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Artur Puzio po raz kolejny udowadnia klasę
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Artur Puzio po raz kolejny udowadnia klasę

Autor: Informacja prasowa 2013.05.28, 09:30 Drukuj

Podczas pierwszej rundy Mistrzostwo Polski SKILLZUP odbywających się 25.05 w Toruniu zaprezentowało się wielu doskonałych zawodników. Czołówka graczy z Polski oraz zagraniczni goście dostarczyli wielu emocji zgromadzonej publiczności.

Nie obyło się bez nerwów. Pogoda, która już od piątkowego popołudnia była wyraźnie kapryśna przyniosła obfity deszcz. Po wielu godzinach opadów pojawiła się niepewność o dalszy przebieg zawodów. Organizatorzy zapewniali, że nie jest to problem i gwarantują suchą przestrzeń dla widzów na trybunach. Zawodnicy czekali na wiadomości w hotelu. Pierwsza sesja rozgrzewkowa została delikatnie przesunięta w czasie. Plandeki zabezpieczające zjazdy przed zmyciem (warstwy ziemi) spełniły jednak rolę i event  można było rozpocząć niemal o planowanym czasie.

Po widowiskowej paradzie otwarcia, w której uczestniczyli najmłodsi adepci sztuki motocrossu, żużlowcy, freestyleowcy, zawodnicy na quadach-speedway, drifte'rzy, monster truck

odbyła się pierwsza runda skoków. Po niej został rozegrany konkurs best whip, w którym zdobywcą pierwszego miejsca był Fratisek Maca. Widzów także wprawiały w osłupienie popisowe 'zgnioty' wykonywane przez Raging Bulla ujeżdżanego przez Vessę, zawodnika z Finlandii.

Kolejne eliminacje wyłoniły finalistów. W ostatecznej potyczce zmierzyli się Frantisek Maca i aktualny Mistz Polski Artur Puzio zawodnik klubu WSM Chełmiec, założycieli teamu Artur Puzio's Sky Fighters. Panowie nie zważając na ryzyko związane z mokrym zjazdem  pokazali znakomity styl i długo 'zawieszone' tricki. Po kilku przeskokach nastąpiło to, na co wszyscy najbardziej liczyli. Pojawiły się backflipy. Puzio wspierany  przez Kapral-Car, Ant-Bud, Antałex i Elade finałowym przejeździe wykręcił dwa salta, w tym jedno z puszczeniem kierownicy. Maca wykonał bardzo podobne kombinacje jednak styl aktualnego Mistrza Polski bardziej przypadł jurorom do gustu. Najwyższe miejsce na podium pierwszej rundy Mistrzostw Polski SKILLZUP w FMX pozostało w jego rękach.

Wisienką na torcie był popisowy przejazd Monster Trucka Raging Bull, w którego trakcie wykonany był skok nad autobusem. Publiczność nagradzała wszystkie wyczyny gromkim aplauzem.

Artur Puzio: "Zawody bardzo mi się podobały, zarówno ze względu organizacyjnego jak i poziomu prezentowanego przez zaproszonych zawodników. Tak jak przypuszczałem najtrudniejszymi rywalami byli jeźdźcy z Czech. Nie lekceważyłem nikogo, dlatego od pierwszej rundy starałem się zaprezentować najwyższy poziom jednocześnie nie mogłem od razu odkryć wszystkich mocnych kart. Specjalne skoki pozostawiłem  na dalsze rundy. Trochę obawiałem się o tor i to jak będzie się on sprawował po tak długich opadach jednak wszystko okazało się przemyślane i obyło się bez problemów. Mokra ziemia dodawała efektu, motocross lubi błoto. Z moich obserwacji publiczność była zadowolona, a o to chodziło. W końcu robimy to dla nich."

Zaraz po Mistrzostwa Polski Skillzup Artur Puzio wyruszył podjąć kolejną próbę pobicia rekordu Polski w wykonywaniu mini-flipów. Drugie podejście do rekordu odbyło się na ziemi wałbrzyskiej.

Dzięki wsparciu członków klubu WSM Chełmiec, którzy zadbali o gorącą atmosferę udało się wykręcić pięć salt. Jak było widać Artur pożegnał stres związany z sobotnimi zawodami (co także było istotnym czynnikiem podczas próby podjętej kilka dni wcześniej w Inowrocławiu) i ustanowił nowy wynik z kilkusekundowym zapasem. Nawet dość silnie wiejący wiatr nie stanął na przeszkodzie. Wraz z Arturem Puzio zgromadzeni widzowie mieli szansę podziwiać wyczyny Mistrza Polski w Trialu- Przemysława Kaczmarczyka, który zaprezentował swoje umiejętności i doskonale zabawiał widzów.

Pobicie rekordu było tylko przedsmakiem tego co czeka mieszkańców Wałbrzycha już w dniach 22-23.06, wtedy właśnie w ramach show ArturPuzio’s SKY FIGHTERS będzie można zobaczyć wyczyny kaskaderskie, pokazy trial, car destruction i wiele innych atrakcji. Najbliższą okazją do oglądania pełnowymiarowego show z udziałem zawodników FMX będzie 7-8.09.2013 w Wałbrzychu. Zapraszamy.

nogi w gorze
  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę