tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Arek Lindner powrci z Portugalii z tytuem Mistrza Europy w Rajdach Baja!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Arek Lindner powrci z Portugalii z tytuem Mistrza Europy w Rajdach Baja!

Autor: Informacja prasowa 2018.09.13, 10:12 2 Drukuj

38-letni kierowca rajdowy z Łodzi, po wyczerpującym rajdzie i długiej drodze powrotnej, jest już w Polsce z kolejnym cennym trofeum.

Arkadiusz Lindner dotrzymał danego słowa i wygrał ostatnią rundę Mistrzostw Europy w Rajdach Baja organizowanych przez Międzynarodową Federację Motocyklową. Tym samym zawodnik Łódzkiego Klubu Offroadowego obronił pozycję lidera klasyfikacji generalnej i zdobył upragniony tytuł Mistrza Europy.

Advertisement
NAS Analytics TAG


Zawody odbyły się w górzystych terenach nieopodal miejscowości Idanha-a-Nova, położonej na wschodzie Portugalii. Podczas dwóch dni rajdu uczestnicy pokonali niespełna 360 km odcinków specjalnych. Dla jedynego Polaka biorącego udział w Baja TT Idanha-a-Nova rajd ten był szybki, bardzo niebezpieczny, ale profesjonalnie przygotowany.

- To był jeden z niebezpieczniejszych rajdów, w jakim do tej pory brałem udział. Co prawda nie ścigaliśmy się w sąsiedztwie urwisk, jak to było w Hiszpanii, ale wiele odcinków było poprowadzonych wzdłuż skał i ogrodzeń z drutu kolczastego. Miałem sporo sytuacji, w których dosłownie centymetry dzieliły mnie od zakończenia rajdu w drutach. Niebezpieczeństwo potęgowała także bardzo duża prędkość, jaką można było rozwinąć, zjeżdżając ze szczytów gór.  Licznik w moim quadzie kilkukrotnie wskazywał 130 km/h. Przy takiej prędkości, na twardej, szutrowej drodze, pełnej wąskich zakrętów, trzeba dużej precyzji i wyczucia sprzętu. Na szczęście obyło się bez przygód, dojechałem do mety cały i zdrowy. Jestem bardzo szczęśliwy, że obroniłem swoją pozycję i tytuł Mistrza Europy jest w moich rękach. Lepszej końcówki sezonu nie mogłem chyba sobie wymarzyć - podsumowuje reprezentant zespołu Kingsquad Lindner Bros.

Starszy z braci Lindner jest kolejnym polskim quadowcem z sukcesami w międzynarodowych rajdach cross country. Dobiegający końca sezon 2018 był dla niego bardzo udany. Arek nie zamierza jednak zamykać quada w garażu do przyszłego sezonu. Już w najbliższą sobotę będzie można spotkać go na II Łódzkim Pikniku Offroadowym, który odbędzie się na Pasażu Łódzkim, gdzie wraz z innymi członkami Łódzkiego Klubu Offroadowego będzie popularyzować sporty offroadowe.

Advertisement
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
Advertisement
NAS Analytics TAG
Komentarze 0
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr