tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Arkadiusz Lindner debiutuje w Abu Dhabi Desert Challenge Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Arkadiusz Lindner debiutuje w Abu Dhabi Desert Challenge

Autor: Informacja prasowa 2019.03.29, 10:44 Drukuj

Polski zawodnik quadowy z Łodzi jest już w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie wystartuje w legendarnym rajdzie Abu Dhabi Desert Challenge 2019. Od 31 marca przez pięć kolejnych dni Arek Lindner walczyć będzie o swoje pierwsze życiowe punkty w Pucharze Świata FIM. 

Już w ten weekend rozpocznie się pierwsza z czterech rund Pucharu Świata w Rajdach Cross Country FIM. Na starcie 29. edycji Abu Dhabi Desert Challenge zobaczymy debiutującego w tym cyklu Arkadiusza Lindnera, który wspólnie z Rafałem Sonikiem będzie reprezentować nasz kraj w kategorii quadów. 

NAS Analytics TAG

Lindner, mimo iż jest debiutantem w Pucharze Świata FIM, jest także bardzo doświadczonym zawodnikiem. Ubiegły sezon ukończył z medalem za trzecie miejsce w FIM Bajas World Cup oraz zwycięstwem w serii Bajas European Championship. Był to jego pierwszy sezon startów na arenie międzynarodowej wśród czołowych zawodników tej dyscypliny sportu. Kierowca quada Can-am z numerem #91 za cel na ten sezon stawia sobie przede wszystkim zdobywanie cennego doświadczenia przed przyszłorocznym Rajdem Dakar.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że po tylu tygodniach przygotowań jestem tutaj. Czuję się tu, jak ryba w wodzie. Myślę, że jestem gotowy do zawodów. Choć przylecieliśmy na początku tygodnia, to dopiero w czwartek mieliśmy pierwsze treningi. Jestem z nich bardzo zadowolony. Szybko wczułem się w pustynny teren, a sprzęt jest świetnie przygotowany. Wstępnie planowaliśmy, że przez pierwsze dni będziemy mogli przyzwyczaić nasze organizmy do pustynnego klimatu, ale obecnie jest zaledwie dwadzieścia stopni Celsjusza i ciągle pada deszcz. Z kolei od niedzieli, ma być bardzo gorąco, ponad czterdzieści stopni i mnóstwo słońca. Może być ciężko, dlatego zamierzam jechać swoim tempem, oszczędzając siły. Na metach odcinków będę weryfikował, czy kolejnego dnia muszę podkręcić tempo, czy też uspokoić jazdę - zapowiada Arkadiusz Lindner.

Ceremonia rozpoczęcia rajdu Abu Dhabi Desert Challenge 2019 odbędzie się w sobotę 30 marca o godzinie 19:30. Na trasę pierwszego odcinka specjalnego zawodnicy wyruszą kolejnego dnia. Szczegółowe informacje na temat rajdu dostępne są pod adresem http://www.abudhabidesertchallenge.com.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę