Alfy Romeo 159 w Policji - oczy dookoła głowy
Wła¶nie dzi¶ na drogi wyjechały nowe radiowozy! Policja zakupiła 120 sztuk samochodów Alfa Romeo 159! Maj± one silnik 1,8 litra z turbodoładowaniem, 200 koni mechanicznych, około 7 sekund do setki, prędko¶ć maksymaln± 235 km/h i w skrócie s± to wygodne auta ze sportowymi aspiracjami. Każda Alfa jest oczywi¶cie w „pełnej opcji” wyposażenia, ma policyjne srebrno-niebieskie malowanie, jednak co najważniejsze, jest pierwszym pojazdem w Polsce, który ma nowy, zaawansowany technicznie wideorejestrator.
Będzie on nagrywał wydarzenia z przodu i z tyłu radiowozu, a dzięki takiemu rozwi±zaniu funkcjonariusze będ± mogli rejestrować praktycznie wszystkie wykroczenia dziej±ce się dookoła. Radar może mierzyć prędko¶ć pojazdów z przodu, z tyłu, działa w ruchu i na postoju, a więc Alfa służy również jako stacjonarny fotoradar. Posiada on też funkcję niespotykan± dot±d w Polsce – może kontrolować pojazdy nadjeżdżaj±ce i mijane z naprzeciwka. Wszystko jest zapisywane na dysku twardym urz±dzenia, a więc każdy kierowca łami±cy przepisy w okolicy nowej Alfy 159 może pewnego dnia dostać wezwanie do stawienia się na komendę. Pamiętajcie też, że obiektywy nowych wiedeorejestratorów nie do¶ć, że oferuj± duże zbliżenia, to jeszcze gwarantuj± bardzo wyraĽny obraz.
Alfy Romeo 159 s± czę¶ci± projektu „Doposażenie jednostek Policji w specjalistyczny sprzęt służ±cy poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na obszarze całego kraju”, który wart jest 52 mln złotych i realizowany w ramach Programu Infrastruktura i ¦rodowisko, na mocy umowy o dofinansowanie podpisanej z Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Alfy trafiły do wszystkich komend wojewódzkich w Polsce, a także do komendy stołecznej. Poza wspomnianymi autami, Policja otrzyma między innymi 368 Hond CBF1000.
foto & video: policja.pl
|












Komentarze 19
Pokaż wszystkie komentarzeNareszcie jaki¶ fajny radiowóz w policji fajne koguty i sygnały ¶wietlno dzwiękowe tylko że na drogach mało się pokazuj±. To prawda oczy do okoła głowy kamera na przód tył i boki. Ale rospędza się...
OdpowiedzDobre. hahaha>>>Alfy Romeo 159 s± czę¶ci± projektu „Doposażenie jednostek Policji w specjalistyczny sprzęt służ±cy poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na obszarze całego kraju”,
OdpowiedzLudziska. Jak widać większo¶ć na tym forum to ludzie łami±cy przepisy. Po pierwsze Policja za wlepienie mandatu nie dostaje nic (je¶li masz mandat to przeczytaj na górze na czyje konto wpłaciłe¶- ...
OdpowiedzOni nie będ± się witać po południu bo wszyscy rano się będ± widzieć w serwisie :)
Odpowiedzjakim prawem buractwo jeĽdzi po drogach publicznych bez tablic rejestracyjnych nawet je¶lli jest to filmik pokazowy ?
Odpowiedzprzeciez ci polidioci zaraz rozbija re auta w elblagu rozbili juz 3 meganki 1 vectre a teraz najnowsza alfe
Odpowiedz