tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Alfy Romeo 159 w Policji - oczy dookoła głowy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Alfy Romeo 159 w Policji - oczy dookoła głowy

Autor: Piotr Jędrzejak 2010.12.15, 12:35 28 Drukuj

Właśnie dziś na drogi wyjechały nowe radiowozy! Policja zakupiła 120 sztuk samochodów Alfa Romeo 159! Mają one silnik 1,8 litra z turbodoładowaniem, 200 koni mechanicznych, około 7 sekund do setki, prędkość maksymalną 235 km/h i w skrócie są to wygodne auta ze sportowymi aspiracjami. Każda Alfa jest oczywiście w „pełnej opcji” wyposażenia, ma policyjne srebrno-niebieskie malowanie, jednak co najważniejsze, jest pierwszym pojazdem w Polsce, który ma nowy, zaawansowany technicznie wideorejestrator.

Będzie on nagrywał wydarzenia z przodu i z tyłu radiowozu, a dzięki takiemu rozwiązaniu funkcjonariusze będą mogli rejestrować praktycznie wszystkie wykroczenia dziejące się dookoła. Radar może mierzyć prędkość pojazdów z przodu, z tyłu, działa w ruchu i na postoju, a więc Alfa służy również jako stacjonarny fotoradar. Posiada on też funkcję niespotykaną dotąd w Polsce – może kontrolować pojazdy nadjeżdżające i mijane z naprzeciwka. Wszystko jest zapisywane na dysku twardym urządzenia, a więc każdy kierowca łamiący przepisy w okolicy nowej Alfy 159 może pewnego dnia dostać wezwanie do stawienia się na komendę. Pamiętajcie też, że obiektywy nowych wiedeorejestratorów nie dość, że oferują duże zbliżenia, to jeszcze gwarantują bardzo wyraźny obraz.

Alfy Romeo 159 są częścią projektu „Doposażenie jednostek Policji w specjalistyczny sprzęt służący poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na obszarze całego kraju”, który wart jest 52 mln złotych i realizowany w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko, na mocy umowy o dofinansowanie podpisanej z Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Alfy trafiły do wszystkich komend wojewódzkich w Polsce, a także do komendy stołecznej. Poza wspomnianymi autami, Policja otrzyma między innymi 368 Hond CBF1000.

foto & video: policja.pl

Policyjna CBF1000 profil
NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 19
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę