tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 AMA Supercross: szalestwo w Houston. Wyniki drugiej rundy sezonu [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

AMA Supercross: szalestwo w Houston. Wyniki drugiej rundy sezonu [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2021.01.20, 11:39 Drukuj

To była szalona noc w Houston. Tylu nieprzewidzianych zwrotów akcji, chyba nikt się nie spodziewał. Pomimo pewnych wątpliwości, i wciąż nieoficjalnych wyników w klasie SX450, to był wieczór wypełniony świetnym ściganiem.

W klasie SX450, urzędujący mistrz,  Eli Tomac zakończył drugą rundę zwycięstwem, odbijając się po nijakiej 13. pozycji spowodowanej upadkiem w minioną sobotę. Jednak niech was nie zmyli finałowy rezultat, poniewaz po tym jak bramki opadły prowadził Chase Sexton, a za nim jechał Adam Cianciarulo. Obaj dość szybko odstawili na pierwszych okrążeniach Tomaca, który jechał jako trzeci. Niestety, najpierw upadek w sekcji piasku zaliczył Cianciarulo i stracił sporo pozycji, następnie poważnie wyglądający upadek miał Chase Sexton. Chase, mocno uderzył o ziemię i nie dokończył wyścigu. Ciekawe jest to, że kiedy powiewała żółta flaga, Eli Tomac wykonał skok, co naszym zdaniem powinno skutkować karą i relegacją na dalsze pozycje.

NAS Analytics TAG

Po tym jak obaj liderzy zniknęli z horyzontu, Tomaca dogonił Zach Osborne, który przez dłuższy czas naciskał na zawodnika Kawasaki. Niestety, Zach popełnił błąd, upadł i stracił szansę na walkę o zwycięstwo. Pod koniec wyścigu, debiutujący w tym sezonie w klasie SX450, Dylan Ferrandis mocno zaatakował i nieuchronnie zbliżał sie do Osborne'a. Po jego upadku, Francuz objął druga pozycje i nie oddał jej aż do mety.

A poza tym? Justin Brayton wystartował na czele i musiał poradzić sobie z ogromną presją ze strony: Dylana Ferrandisa, Malcolma Stewarta, Zacha Osborne'a, Coopera Webba, Kena Roczena i Justina Barcii. Ferrandis wyszedł na przód, gdy Brayton popełnił błąd na whoopsach. Justin szybko doszedł do siebie i zdołał utrzymać Roczena i Webba za sobą aż do mety. Tym sposobem 36-letni Brayton stanął na trzecim miejscu podium, pierwszy raz od czasu Indianapolis w 2018 roku.

Kiedy kurz opadł, Webb był czwarty. To wciąż nie była wymarzona noc dla mistrza AMA Supercrossu z 2019, ale lepsze czwarte miejsce, niż dziewiąte, jak podczas rundy otwarcia. Webb przez cały wieczór walczył z Roczenem, który ostatecznie zajął piąte miejsce, ale i tak utrzymuje przewagą punktową. Szczęścia natomiast nie miał zwycięzca z soboty, Justin Barcia. Zerwana manetka i motocykl, który utknął na pierwszym biegu, sprawiły, że zajął dopiero dziewiąte miejsce.

Marvin Musquin zajął szóste miejsce, on również, jak wielu innych zawodników, padł ofiarą sekcji z piaskiem. Zaliczył upadek bardzo podobny do tego, który miał Cianciarulo. Malcolm Stewart jechał dobry wyścig, ale nagle zwolnił na kilka okrążeń i zdołał zająć siódme miejsce. Jason Anderson zanotował spokojną ósmą lokatę, Barcia był dziewiąty, a Osborne ukończył z rozczarowującym dziesiątym miejscem po tym, jak pokazał, że ma prędkość, aby walczyć o prowadzenie i zwycięstwo.

Obecnie wyniki klasy SX450 są nieoficjalne. Mówi się, że AMA i FIM prowadzą dochodzenie w sprawie naruszeń związanych z flagą medyczną.

Wyniki klasy SX450 (nieoficjalne)

1. Eli Tomac
2. Dylan Ferrandis
3. Justin Brayton
4. Cooper Webb
5. Ken Roczen
6. Marvin Musquin
7. Malcolm Stewart
8. Jason Anderson
9. Justin Barcia
10. Zach Osborne
11. Dean Wilson
12. Adam Cianciarulo
13. Broc Tickle
14. Kyle Chisholm
15. Vince Friese
16. Aaron Plesinger
17. Brandon Hartranft
18. Alex Ray
19. Benny Bloss
20. Martin Davalos
21. Joey Savatgy
22. Chase Sexton

Najważniejsze momenty wyścigu klasy SX450

W drugiej rundzie rozgrywek klasy SX250 East, po emocjonalnym zwycięstwie w sobotę, Christian Craig starał się utrzymać piłkę po swojej stronie. Z kolei Austin Forkner liczył na lepszy start i miał nadzieję na zwycięstwo i objęcie prowadzenia punktowego w klasyfikacji.

Kiedy kurz opadł, żaden z tych zawodników nie zajął najwyższego stopnia podium. Drugą rundę wygrał 18-letni australijski fenomen Jett Lawrence, co czyni go drugim Australijczykiem, który kiedykolwiek wygrał AMA Supercross. Pierwszym był oczywiście Chad Reed.

Austin Forkner i R.J. Hampshire walczyli o drugie miejsce na początku wyścigu, kiedy Forkner zjechał do środka, wywrócił się i zabrał ze sobą Hampshire'a, kiedy chciał wykonać block pass. Forkner ostatecznie ukończył wyścig na szóstym miejscu, a Hampshire, który później zaliczył jeszcze jeden upadek, zajął 9. miejsce. Obaj zawodnicy zajmują teraz odpowiednio czwarte i siódme miejsce w klasyfikacji.

W przypadku Lawrence'a zwycięstwo zapewniło mu trzecie miejsce w tabeli, jeden punkt za Coltem Nicholsem, który wyprzedził kolegę z zespołu, Christiana Craiga, pod koniec wyścigu w walce o drugie miejsce. Nichols wylądował na podium, aby rozpocząć sezon na drugim miejscu w tabeli, ze stratą tylko trzech punktów do lidera, którym pozostaje Craig.

Trzecia runda sezonu, ponownie, ale już po raz ostatni, odbędzie się w nadchodzącą sobotę w Houston.

Wyniki klasy SX250 East

1. Jett Lawrence
2. Colt Nichols
3. Christian Craig
4. Michael Mosiman
5. Jo Shimoda
6. Austin Forkner
7. Mitchell Oldenburg
8. Max Vohland
9. Josh Osby
10. John Short
11. Thomas Do
12. Jeremy Hand
13. Hunter Sayles
14. Luke Neese
15. Grant Harlan
16. Joshua Varize
17. R.J. Hampshire
18. Logan Karnow
19. Dylan Woodcock
20. Devin Simonson
21. Curren Thurman
22. Tj Albright

Najważniejsze momenty wyścigu klasy SX250 East

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr