tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 AJP PR7 660 - turystyczne enduro w prawdziwy teren
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

AJP PR7 660 - turystyczne enduro w prawdziwy teren

Autor: Beavis 2014.12.27, 17:17 2 Drukuj

PR7 660 to ciekawa alternatywa dla ultra-drogich, opartych o wyczynowe 450. “dakarówek".

AJP to mała portugalska manufaktura budująca motocykle offroadowe. Mimo, że marka jest mało znana, zwłaszcza na polskim rynku, to Portugalczycy zaprezentowali motocykl o którym warto wspomnieć. AJP PR7 660 to enduro nastawione na ciężką, terenową turystkę. W odróżnieniu od dużo bardziej szosowych motocykli w tej klasie (BMW G650GS Sertao czy Yamaha XTZ660Z Tenere), AJP poszło w stricte offroadowym kierunku. Nie jest to jednak motocykl wyczynowy.

NAS Analytics TAG

Model PR7 660 wyposażony jest w sprawdzoną jednostkę napędową z wyżej wspominanej Tenere, silnik wielokrotnie bardzie wytrzymały niż jakkolwiek konstrukcja znane z motocykli crossowych czy hard enduro. AJP projektuje i produkuje swoje własne ramy, w tym przypadku jest to hybrydowa konstrukcja aluminiowo-stalowa. Co ważne, sprzęt dostał porządne zawieszenie Marzocchi z przodu, amortyzator Ohlinsa z tyłu, felgi Excel i odpowiedni układ hamulcowy - wszystko to, czego brakuje małej Tenere, żeby być prawdziwie offroadowym motocyklem. 17-nastolitrowy zbiornik paliwa powinien zapewnić odpowiedni zasięg, a moc bliska 50 KM to wystarczająco dużo by dobrze się bawić. Inżynierowie AJP zarzekają się, że motocykl nie będzie ważył więcej niż 155 kg, co byłoby świetnym rezultatem. 

Póki co nie wiadomo na jakich rynkach dostępny będzie ten ciekawy jednoślad. Wiadomo, że oferowany będzie w drugiej połowie 2015 roku i że ma posiadać pełną homologację. PR7 660 to ciekawa alternatywa dla ultra-drogich, opartych o wyczynowe 450. "dakarówek" - zwłaszcza dla osób, które chcą podróżować w ciężkim terenie, niekoniecznie ścigać się w zawodach.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr