tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 A4 Krakw-Katowice. Od 1 kwietnia wysze stawki, w tym dla motocyklistw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

A4 Krakw-Katowice. Od 1 kwietnia wysze stawki, w tym dla motocyklistw

Autor: Andrzej Sitek 2024.04.01, 11:47 Drukuj

Od dziś, czyli 1 kwietnia 2024 roku, obowiązują wyższe opłaty za przejazd A4. Zmian stawki dotyczy odcinka Kraków-Katowice. Motocykliści też zostali objęci podwyżką.   

Niemal równo rok po ostatnich podwyżkach opłat, kierowcy będą musieli znowu głębiej sięgnąć do kieszeni. Motocykliści i właściciele samochodów zapłacą o 1 zł więcej, natomiast pojazdy kategorii 4 oraz 5 muszą liczyć się z opłatą aż o 3 zł większą.

NAS Analytics TAG

Warto przypomnieć, że na powyższym odcinku, którego długość wynosi tylko 60 kilometrów, mamy dwie bramki, więc podwyżkę trzeba liczyć podwójnie. Jak konkretnie prezentuje się nowy cennik? Dla motocykli nowa opłata to 8 zł (wcześniej 7 zł).

Dla pojazdów o dwóch osiach, bez podwójnych kół i bez przyczepy (kategoria 1) stawka wynosi 16 zł (dotychczas 15 zł). Dla pojazdów kategorii drugiej, czyli o dwóch osiach, z których przynajmniej na jednej znajdują się podwójne koła cena to 29 zł (wcześniej 27 zł).

W trzeciej kategorii, czyli pojazdów o trzech osiach, mających podwójne koła na co najmniej jednej osi, ceny są takie same, jak w kategorii drugiej.

Dla czwartej kategorii tj. pojazdów o więcej niż trzech osiach, z podwójnymi kołami na jednej z nich oraz pojazdów o trzech osiach z przyczepą, nowa cena to 49 zł (dotychczas 46 zł).  

Dlaczego musimy zapłacić więcej? Chodzi o konieczność przekazania autostrady stronie publicznej, co nastąpi w 2027 r. W warunkach umowy z dotychczasowym operatorem — spółki Stalexport, jest mowa o "doskonałym stanie technicznym drogi". Tym samym dotychczasowy koncesjonariusz musi przeprowadzi remonty, które wypełnią warunki umowy. Koszty tych napraw w dużej części poniosą kierowcy.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr