tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 7. Ogólnopolska Wystawa Motocykli i Skuterów - nasza relacja
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

7. Ogólnopolska Wystawa Motocykli i Skuterów - nasza relacja

Autor: Lovtza 2015.02.09, 20:37 43 Drukuj

Za nami siódma edycja Ogólnopolskiej Wystawy Motocykli i Skuterów. Impreza, która na dobre wrosła w nasz motocyklowy krajobraz, jest nie tylko dobrym wskaźnikiem sytuacji na rynku jednośladów, ale także swoistym barometrem nastrojów zarówno importerów, jak również klientów.

Oczywiście w dobie Internetu i powszechnego dostępu do informacji o nowościach motocyklowych można polemizować na temat zasadności organizacji imprez targowo-wystawienniczych, ale prawda jest taka że czym innym jest zobaczyć dane techniczne czy film promocyjny w sieci, a czym innym jest dotknąć przedmiot swoich marzeń, zasiąść za jego sterami, poczuć jego zapach. To także świetna okazja, aby spotkać się z przyjaciółmi, aby zabrać ze sobą dzieciaki i od małego zaszczepiać im kulturę bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z jednośladów. Czy warszawska impreza wpisała się w te potrzeby?

NAS Analytics TAG

Jeśli będziemy porównywali Ogólnopolską Wystawę Motocykli i Skuterów do imprez takich jak INTERMOT, albo EICMA, to musimy dojść do wniosku, że warszawska wystawa jest mała i zaściankowa. Aby jednak właściwie ocenić to, co działo się w halach MT Polska przy ulicy Marsa należy przyjąć właściwy punkt odniesienia, którym są realia naszego rynku. A patrząc z tej perspektywy przyznać należy, ze stoiska prezentowały się przyzwoicie, motocykli było dużo, w tym na miejscu znaleźliśmy najważniejsze światowe nowości, z nową Yamahą R1 na czele.

Tym co było ważne w tym roku nie były jednak wyśrubowane osiągi, prezentacje czołowych zawodników i profesjonalnych zespołów. W ubiegły weekend liczyły się przede wszystkim 125-tki. To dlatego mieliśmy na imprezie bardzo duże stoisko Kymco, to dlatego okazale zaprezentował się przedstawiciel koncernu Piaggio, to dlatego tak dużo miejsca swoim pojazdom klasy 125cc poświęciły Junak i Zipp. To także dlatego producenci tacy jak Suzuki czy Yamaha wypychali do przodu modele motocykli skuterów, którymi teraz zgodnie z prawem można jeździć bez motocyklowego prawa jazdy. Co bardzo ważne, jeśli nie najważniejsze, to że budziły one żywe zainteresowanie i oczywistym było, że chętnych na ich zakup jest coraz więcej. Statystyki sprzedaży z ostatnich kilku miesięcy nie pozostawiają wątpliwości, że znajduje to odzwierciedlenie w liczbach.

Oczywiście nie mogło zabraknąć tych najbardziej topowych motocykli. Nowa Yamaha R1, BMW S1000RR czy też nowe Panigale 1299 to przykłady najważniejszych nowości sezonu 2015, które w miniony weekend mogliśmy dotknąć w Warszawie. Obok nich obszerna oferta coraz popularniejszych w Polsce golasów ze wszystkich przedziałów cenowych i pojemnościowych. Mało korzystamy z quadów i widać to także w wielkości oferty tych pojazdów w Warszawie. Co prawda wystawili się tacy producenci jak Can Am i ATV Sweden, ale Yamaha pokazała jednego quada (plus starszy egzemplarz quada Rafała Sonika), a warszawski dealer Suzuki reprezentujący tą markę nie pokazał nawet jednego czterokołowca. Na imprezie pojawiły się natomiast małe samochody, którymi można poruszać na prawo jazdy kategorii AM.

Targi motocyklowe na Zachodzie przyciągają motocyklami, ale hale wypełniają swoją obfitością przede wszystkim małe firmy odzieżowe, tuningowe, serwisowe, handlowe, które koncentrują się na obsłudze motocyklistów. W miniony weekend to właśnie tutaj widzieliśmy największe braki jeśli chodzi o wystawców. Oczywiście było kilku dystrybutorów kasków i odzieży motocyklowej, ale prawda jest taka, że oferta wśród marek odzieżowych jest znacznie bogatsza, niż w przypadku marek motocyklowych, ale w ten weekend nie znajdowało to odzwierciedlenia w spisie wystawców. Na targach nie było ani jednego producenta opon motocyklowych. Byli olejarze z Motula, były firmy tuningowe, było też sporo firm z produktami „okołomotocykowymi” typu rowery, pojazdy stabilizowane żyroskopowo, itd.

Jak wystawę podsumował Roland Zakrzewski z firmy Motoroni, organizator imprezy:

„Widać ożywienie i powiew optymizmu wśród importerów i producentów motocykli. Po 2-3 latach słabszej koniunktury widać, że idzie ku lepszemu. Widać to nie tylko po jakości stoisk, ale przede wszystkim po zainteresowaniu odwiedzających. Czuć więcej optymizmu po rozmowach z wystawcami. Zabrakło co prawda Kawasaki i Triumpha, ale swoje nowości pokazała Yamaha i BMW. Nareszcie pełną reprezentację miały też włoskie marki. Obok Ducati bardzo okazałe stoisko wystawiła MV Agusta. Po raz pierwszy w świadomości polskiego motocyklisty na poważnie zaistniała marka Moto Guzzi, która zresztą spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem.”

W komentarzach pod naszymi publikacjami widzieliśmy wiele krytycznych komentarzy pod adresem warszawskiej wystawy. Wielu naszych czytelników utyskuje na niepełną listę wystawców, małą powierzchnię targów, na brak dodatkowych atrakcji. Prawda jest jednak taka, że największe polskie targi są takie, jak są ponieważ nie kupujemy motocykli. To co widać na stoiskach marek obecnych na naszym rynku jest lustrzanym odbiciem naszej woli i gotowości do kupowania nowych jednośladów. Uprzedzając nieśmiertelny temat zarobków Polaków dodam szybko, że nie chodzi tylko o pieniądze. Gdyby sprzedaż jednośladów w Polsce była chociażby taka jak w Czechach (gdzie przecież relacja cen do zarobków jest podobna jak w Polsce), albo na Węgrzech, z pewnością nasze targi wyglądałyby inaczej. Aby wygenerować budżety reklamowe, potrzebna jest sprzedaż.

My z 7. Ogólnopolskiej Wystawy Motocykli i Skuterów jesteśmy zadowoleni i przyjmujemy do wiadomości, że to impreza i tak wykraczająca swoim poziomem ponad to, co prezentuje od strony biznesowej nasz rynek jednośladów. Pozostaje mieć nadzieję, że wszystkie firmy z branży motocyklowej również dostrzegą korzyści płynące ze swojej obecności na tej imprezie, co umożliwi rozwój nie tylko targów, ale przede wszystkim rynku motocyklowego.  

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
Modelka Scigacz pl Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015Motocykl Beka Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015
NAS Analytics TAG
Modelka Zipp Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015Motocykle Junak Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015
Motocykl Kurowskiego Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015Moto Guzzi Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015
MT 07 Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015MV Agusta Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015
Mlodziez Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015Motocykle KTM Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015
Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015 akecesoria
Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015 ApriliaOgolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015 Husqvarna
Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015 kaskiOgolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015 scigacz pl
Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015 ScrambleryOgolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015 Symulator
Outlet Inter motors Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015Prezentacja BMW Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015
Prezentacja Scramblera Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015Prezentacja Zespolu Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015
Przymiarki Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015Puzle Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015
Quad Sonika Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015R1200R Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015
Ready to Race Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015Rowery Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015
Rowery skutery Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015Samochody Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015
Spyder Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015Stoisko Ducati Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015
Stoisko Scigacz Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015Stoisko VESPA Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015
Suzuki Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015Vespa Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015
Warsztaty Motul Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015WMW Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015
Hulajnogi Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015Modelki Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015
Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015 motocykleOgolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015 przymiarki
Panigale 1299 Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015RS1200 Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015
Koszulki Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015Zipp Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015
Barreda Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015Customy Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015
Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015 BekaMotocykl Szkopka Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015
Wystawa motocykli i skuterow 2015 ModekaWystawa motocykli i skuterow 2015 Spidi
Male motocykle Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015Yamaha Ogolnopolska Wystawa Motocykli i Skuterow 2015
Infamous Wystawa motocykli i skuterow 2015
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze 8
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę