tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 2023 Honda CB750 Hornet. Opis, zdjcia, dane techniczne, cena
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

2023 Honda CB750 Hornet. Opis, zdjcia, dane techniczne, cena

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.10.04, 10:17 3 Drukuj

Honda od ubiegłego roku kusiła nas nowym Hornetem i przedstawiła go podczas targów Intermot 2022 w Kolonii. Producent reklamuje motocykl jako powrót słynnego żądła, który na dodatek jest pozbawiony wszelkich zbędnych elementów, co znajduje odzwierciedlenie w niskiej masie.

Silnik nowego Horneta poznaliśmy już we wrześniu. Jest to dwucylindrowy, rzędowy motor Unicam o pojemności 755 cm3. Maksymalna moc wynosi 92 KM przy 9500 obr./min, a maksymalny moment obrotowy to 75 Nm. Taka specyfikacja stanowi doskonałą wiadomość dla tych, którzy martwili się, że Hornet będzie szerszeniem bez żądła. Wrażenie robi również niska masa. Hornet w stanie gotowym do jazdy ma ważyć 190 kg, co daje najlepszy stosunek mocy do masy w klasie. Maszyna ma być dostępna również w wersji dla osób z prawem jazdy kat. A2. Producent deklaruje, że z nowym silnikiem zasięg motocykla ma wynosić ponad 340 kilometrów. Pojemność zbiornika paliwa to 15,2 l. Rama to konstrukcja stalowa, diamentowa o wadze 16,6 kg. Dla porównania ta z CB650R waży 18,5 kg. Odległość pomiędzy osiami wynosi 1420 mm. Całość została zaprojektowana tak, by zapewnić możliwie najbardziej neutralną pozycję. Siedzisko znajduje się na wysokości 795 mm, a szerokość motocykla to zaledwie 780 mm, co ułatwi jazdę w mieście.

NAS Analytics TAG

Co jeszcze znajdziemy na pokładzie? Dzięki elektronicznej przepustnicy do dyspozycji będą 3 tryby pracy silnika, układu wspomagania hamowania silnikiem, kontroli trakcji oraz Wheelie Control. Nazwano je Rain, Standard i Sport. Jest też tryb User, gdzie można ustawić elektronikę według własnych preferencji. Zawieszenie to widelec upside-down Showa Separate Fork Function Big Piston o średnicy 41 mm oraz tylny amortyzator Pro-Link. Centrum dowodzenia stanowi kolorowy wyświetlacz o przekątnej 5 cali z funkcją sterowania głosem. Producent obiecuje, że tym razem będzie on współpracować nie tylko z systemem Android, ale także iOS. Do tego mamy pełne oświetlenie LED, automatyczne kasowanie kierunkowskazów i awaryjne światło hamowania informujące innych użytkowników drogi o zagrożeniu po mocnym wciśnięciu klamki.

Producent przewidział także trzy zestawy akcesoriów - Sport, Style i Touring. W pakiecie Sport znajdują się takie dodatki jak quickshifter, owiewka i nakładka na siedzenie pasażera. W pakiecie Touring zawarto komplet akcesoriów bagażowych, a pakiet Style to oczywiście akcesoria stylistyczne. Honda Hornet zapowiada się jako ciekawy i uniwersalny sprzęt. Cena wersji bazowej to 35 900 zł brutto, więc nowy Hornet jawi się też przyjaźnie dla portfela.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr