tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Samochód kontra skutery. Kto tu popisał się januszostwem? [FILM]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Samochód kontra skutery. Kto tu popisał się januszostwem? [FILM]

Autor: Raff 2019.10.06, 12:56 13 Drukuj

Kierowca samochodu wyprzedził wolno jadące skutery w miejscu, gdzie nie wolno mu było tego zrobić. Skuterzysta, oburzony tym zachowaniem, opublikował film, w którym nazywa zachowanie kierowcy "januszostwem". My jednak mamy wątpliwości.

Prawo o ruchu drogowym nakazuje poruszać się prawą stroną drogi. Od tej zasady są wyjątki - rowerzyści mają prawo jechać grupą, ale tylko w sytuacji, w której nie utrudnia to ruchu. W ustawie nie ma mowy o skuterzystach.

NAS Analytics TAG

Autor filmu był oburzony zachowaniem kierowcy samochodu, argumentując to faktem, że kolumna skuterów poruszała się z dopuszczalną prędkością. Tylko czy fakt ten daje skuterzyście prawo do blokowania innych pojazdów?

Faktem jest, że skutery jechały w zwyczajowym kluczu - zygzaku, który zapewnia odpowiedni margines bezpieczeństwa. Jest to jednak zasada zwyczajowa, nie mająca odzwierciedlenia w przepisach.

A co wy sądzicie o tej sprawie? Kto tutaj wykazał się januszostwem?

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 7
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę