tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Znikajcy kufer czyli zawsze sprawdzaj mocowania! [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Znikajcy kufer czyli zawsze sprawdzaj mocowania! [VIDEO]

Autor: Janusz Bbenek 2020.08.07, 13:01 Drukuj

Sztywne kufry, czy to centralny, czy boczne, nie dodają może motocyklowi specjalnych walorów wizualnych, ale są sprawdzonym i najpopularniejszym sposobem na zabrania ze sobą potrzebnego bagażu. Niestety przekroczenie limitu obciążenia lub niewłaściwy stan mocowań może doprowadzić do sytuacji, kiedy po dodaniu gazu tył maszyny ulegnie gwałtownemu odciążeniu - tak jak na poniższym filmie.

Jedna z warszawskich motocyklistek wrzuciła na YouTube filmik, na którym udokumentowała swoją przygodę z utratą centralnego kufra. Nie wiemy, co dokładnie było przyczyną oderwania się go od płyty montażowej, w każdym razie zgubę na szczęście udało się odnaleźć. Przy okazji wielkie propsy dla autorki nagrania za dobór muzyki :)

NAS Analytics TAG

Jak uniknąć podobnych sytuacji? Przede wszystkim na bieżąco kontrolować stan mocowania całego systemu bagażowego, czy nie ma odkręconych śrubek, czy elementy plastikowe nie są uszkodzone. Dotyczy to zarówno tych kufrów, które są regularnie zdejmowane, jak i tych zamontowanych na stałe i jeżdżących tak przez wiele lat. Po czasie niektóre części mogą zwyczajnie pęknąć od silnych wibracji, a wystawiony na działanie słońca plastik również traci swoją wytrzymałość.

Jeszcze jedno - limit obciążenia to nie tylko śmieszna naklejka ozdobna, umieszczana zazwyczaj przez producentów we wnętrzu kufra. Zazwyczaj jest to ok. 5 kg w przypadku kufrów centralnych. Oczywiście płyta i sam kufer są w stanie unieść więcej, ale w czasie jazdy dochodzą dodatkowe przeciążenia w czasie przyśpieszania, hamowania, szybkich skrętów i jazdy po nierównościach, które zwiększają siły działające na system bagażowy. Trzymajmy się limitów.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr