tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Złodzieje kradli motocykle z czterech krajów. Złapano ich w Polsce
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Złodzieje kradli motocykle z czterech krajów. Złapano ich w Polsce

Autor: Andrzej Sitek 2023.01.26, 10:52 Drukuj

Motocykle były kradzione w Austrii, Polsce, Czechach i na Słowacji.

Dzięki współpracy śledczych z Wydziału Kryminalne KWP w Katowicach rybnickich policjantów oraz funkcjonariuszy Państwowego Biura Śledczego w Austrii rozbito białoruską grupę przestępczą, która zorganizowała proceder kradzieży motocykli na obszarze aż czterech krajów. Jednoślady były następnie przewożone na Białoruś i tam prawdopodobnie sprzedawane.

NAS Analytics TAG

Złodzieje zostali zatrzymani na jednej z ulic w Rybniku. W samochodzie marki Ford Transit znajdował się trzech mężczyzn, a w części ładunkowej trzy motocykle: Ducati i dwa jednoślady BMW. Pojazdy są wyceniania na ok. 50 tys. euro.

Policja szybko ustaliła, że to motocykle skradziono w Austrii. Trzej podejrzani są obywatelami Białorusi. Teraz zostaną przekazani stronie austriackiej, która zainicjowała procedurę postępowania sądowego ENA umożliwiającą wymianę między krajami członkowskimi UE osób podejrzanych o przestępstwa.

Po naszych drogach jeździ obecnie ok. 1,8 mln motocykli. W Polsce rocznie zostaje skradzionych ok. 1400 maszyn. Niestety ten proceder się nasila. Według danych KGP w 2021 roku odnotowano aż o 40 proc. więcej kradzieży niż w latach 2019-2020. W 2021 roku swoje pojazdy straciło 1380 motocyklistów. W 2022 roku liczba kradzieży ponownie wzrosła i finalnie wyniosła 1488 motocykli i motorowerów.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę