tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zakaz reklam motocykli w amsterdamskim metrze? Chodzi o wszystkie pojazdy zasilane paliwami kopalnymi
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zakaz reklam motocykli w amsterdamskim metrze? Chodzi o wszystkie pojazdy zasilane paliwami kopalnymi

Autor: Andrzej Sitek 2021.05.06, 09:16 2 Drukuj

Amsterdam został pierwszym miastem na świecie z całkowitym zakazem reklam produktów, które zasilane są energią kopalną. Na razie nowy przepis zaczął obowiązywać wyłącznie w czterdziestu stacjach metra stolicy Holandii, ale przecież to dopiero początek batalii.

Oprócz reklam tanich wakacji lotniczych, czy samochodów, zakaz uderzy również w branżę motocyklową. Władze miasta chcą, aby Amsterdam stał się metropolią, w której energia jest używana oszczędnie, wytwarzana tylko w sposób zrównoważony, a surowce i materiały są wykorzystywane w procesie wielokrotnego recyklingu.  

NAS Analytics TAG

Zakaz jest następstwem inicjatywy obywatelskiej "Ban Fossil Advertising", ale to przecież nie koniec, ponieważ następnym krokiem jest wprowadzenie całkowitego, krajowego zakazu reklam produktów kopalnych. Pomysł ten wspiera i mocno promuje amsterdamska partia Zielona Lewica.

Amsterdam jest pierwszy, ale nie jedyny. Kraje takie jak Belgia, Kanada, Szwecja i Stany Zjednoczone od pewnego czasu wzywają do zakazu reklamowania samochodów i motocykli.

Politycy i wiodące partie niektórych państw chcą, aby samochody z silnikami spalinowymi, a w zasadzie wszystkie pojazdy zasilane paliwami kopalnymi, zostały zrównane z tytoniem i dlatego powinny obowiązywać względem nich takie same ostrzeżenia skierowane do klientów, jak na pudełkach papierosów.

Już widzę oczami wyobraźni te czarne ramki z napisem: "Spalanie zabija! Minister Środowiska ostrzega!" montowane obowiązkowo zaraz pod logo producenta motocykli. Dziś może jeszcze z tego się śmiejemy, ale zobaczymy jutro... Uważacie, że przesadzam? 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr