tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Yamaha Tnr koczy 40 lat. Jak producent zamierza witowa urodziny legendy bezdroy?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Yamaha Tnr koczy 40 lat. Jak producent zamierza witowa urodziny legendy bezdroy?

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.06.29, 13:46 Drukuj

W 2023 r. Yamaha obchodzi dwa ważne święta - pierwsze z nich to 25. urodziny modelu YZF-R1, a drugie to 40. urodziny rodziny Ténéré, która cały czas znajduje się w czołówce sprzedaży motocykli na światowych rynkach. Lekka, zwinna i prosta konstrukcja, żwawy silnik oraz spore możliwości terenowe sprawiają, że miłośnicy przygód pokochali ten model.

Początków rodziny Ténéré należy upatrywać w modelu XT500, który poprowadził Cyrila Neveu do dwukrotnego zwycięstwa w rajdzie Paryż-Dakar w latach 1979 i 1980. Na motocyklach Yamahy wygrywali też Jean-Claude Olivier, Serge Bacou i Stéphane Peterhansel. Ten ostatni zdobył dla Yamahy 6 zwycięstw i nikomu nie udało się pobić jego rekordu. Niedawno ambasador marki - Nick Sanders objechał kulę ziemską na motocyklu Ténéré 700, a Pol Tarrés i Alessandro Botturi święcą triumfy na Ténéré 700 World Raid w specyfikacji GYTR.

NAS Analytics TAG

Jak Yamaha zamierza świętować 40. urodziny serii Ténéré? Producent zorganizuje specjalne tour, gdzie będzie pokazana m.in. nowa Ténéré 700 World Rally. Oprócz tego pojawią się historyczne modele z lat 1983 do 2010 oraz oryginalne dakarówki. Dla chętnych przewidziano możliwość odbycia jazd testowych. Pierwszy event odbył się podczas największego festiwalu miłośników motocykli adventure - Adventure Bike Rider Festival.

Na razie w kalendarzu są trzy imprezy, podczas których będziecie mogli świętować z Yamahą 40. urodziny rodziny Ténéré. Pierwsza z nich to Ténéré Spirit Aguilar de Campoo, która odbędzie się w dniach 31 czerwca do 1 lipca w Hiszpanii. Druga to MaxlRIDE Motofestival organizowany w dniach od 25 do 27 sierpnia w Niemczech. Trzecią okazją ma być Alpes Adventure Motofestival odbywający się od 8 do 10 września we Francji. Producent zastrzega sobie możliwość zmiany terminu.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr