tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski - Brno wita Advertisement
NAS Analytics TAG
2019 10 04 Husqvarna Enduro2020 billboard
NAS Analytics TAG

Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski - Brno wita

Autor: Lovtza 2012.05.10, 12:07 5 Drukuj

Już w ten weekend czeka nas druga runda WMMP, tym razem na torze w Brnie. Na pierwszy ogień pójdą klasy pucharowe Rookie 600 i Rookie 1000, w niedzielę do walki ruszają klasy mistrzowskie Alpe Adria.

W małych Stockach, czyli klasie nieobecnej w naszych Mistrzostwach zobaczymy Adriana Paska. Nasz eksportowy junior na zachodnich torach pojedzie w imprezie treningowo i ciekawi jesteśmy jak wypadnie w konfrontacji z rówieśnikami i jakie będą postępy w stosunku do lat poprzednich.

NAS Analytics TAG

W dużych stokach Polaków oczywiście nie brakuje, nie brakuje też nazwisk znanych z poprzednich lat rywalizacji w AA. Takie postacie jak Meklau, Filla, Choy, Giabbani, Wiczyński czy Korobacz gwarantują emocjonujące widowisko. Na najbliższej rundzie dołączy do nich także Mistrz Polski z lat ubiegłych, Andrzej Chmielewski, startujący w całej serii Pucharu Świata FIM SST1000. Weekend w Brnie będzie dla Andrzeja treningiem przez szóstą rundą pucharu świata Superstock 1000, która odbędzie się w Czechach w lipcu.

Andrzej Chmielewski: „Brno jest moim ulubionym torem, dlatego oczywiście liczę w ten weekend na dobry wynik, ale priorytetem będzie dla mnie trening i przygotowanie przed rundą pucharu świata, która odbędzie się w Czechach w lipcu. Będę używał takich samych opon, jak w pucharze świata i chcę jak najlepiej ustawić moje Ducati przed lipcowymi zmaganiami. Jestem już w Brnie i relaksuję się po niedzielnym upadku we Włoszech, ale nie mogę już doczekać się czwartku i pierwszych treningów wolnych. To będzie mój pierwszy start w mistrzostwach Polski od czterech lat, ale miło wspominam rywalizację w WMMP i z chęcią powalczę ze starymi znajomymi.”

W Supersportach czekamy na powrót Daniela Bukowskiego. Buła doznał kontuzji przed pierwszą rundą, przez co musiał pauzować. Teraz mamy nadzieję, że razem z Markiem Szkopkiem zawalczą o podimu.

W Superbikach będzie z pewnością wspaniałe ściganie. Wystarczy rzut oka na listę złoszonych zaowndików. Halbich, Choy, Filla, Meklau, Jerman, Junod a także Polacy – Chełkowski, Sikora, Oskaldwicz to najważniejsze nazwiska niedzielnego wyścigu.

Za wszystkich trzymamy kciuki. Życzymy wspaniałych zawodów bez kontuzji. Wyniki zaprezentujemy rzecz jasna na stronach Ścigacz.pl.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
WMMP Slovakiaring no 33Andrzej Chmielewski kolano
Andrzej Chmielewski zakretAndy Meklau Superstock 1000
Bartek WiczynskiChmielewski
Daniel BukowskiMariusz Durynek
Marko JermanSzymon Strankowski
WMMP Slovakiaring auto fus zawodnikWMMP Slovakiaring kolanko
Andrzej Chmielewski poza
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę