tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WMMP w Brnie - bez przełomu
NAS Analytics TAG
2020 06 01 KTM Bonus rejestracyjny 950 200
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

WMMP w Brnie - bez przełomu

Autor: Lovtza 2012.05.16, 13:14 11 Drukuj

Druga runda WMMP w czeskim Brnie nie przyniosła zmiany w obrazie naszych mistrzostw. Niska frekwencja oraz przeciętne wyniki Polaków to kontynuacja trendu z rundy na Slovakiaring. 

Wyścigowy weekend w Czechach rozpoczął się już w czwartek treningami i kwalifikacjami klas pucharowych. Tutaj pojawiło się najwięcej naszych zawodników, bo aż… 30. Zgodnie z naszymi zapowiedziami z poprzednich lat doprowadzenie do upadku klas pucharowych musiało przełożyć się na frekwencję w amatorskich wyścigach. Na polach startowych, które dwa, trzy i cztery lata temu pełne było zawodników jeżdżących w pucharach teraz pozostały niedobitki pucharowców z lat ubiegłych z kilkoma zaledwie nowymi twarzami. Cieszy, że amatorzy zaprezentowali kawał dobrego ścigania, w obu klasach pucharowych było sporo walki i to do samej mety. Co więcej uzyskane czasy również są bardzo dobre, a czas 2.11 Kondrada Stawickiego w Rookie 1000 uznać należy za świetny.   

Wyniki Pucharów Polski znajdziecie TUTAJ

W czterech klasach mistrzowskich zobaczyliśmy na polach startowych zaledwie nieco ponad 20 Polaków. Sobotnie kwalifikacje okazały się loterią, bo karty rozdawała kapryśna pogoda. W rezultacie rozstaw zawodników na polach startowych niekoniecznie był odzwierciedleniem potencjału poszczególnych zawodników i zespołów.

Niedzielne wyścigi, mimo niskiej temperatury rozegrano w suchych i o wiele bardziej sprawiedliwych warunkach. W łączonym biegu Supersport i Junior Superstock600 walkę ze stawką Alpe Adria byli w stanie nawiązać tylko Marek Szkopek i powracający do ścigania po kontuzji Daniel Bukowski. Marek dojechał ostatecznie drugi tuż za Kalabem, Buła przebił się na najniższe miejsce na pudle. Szkopek prowadzi w klasyfikacji generalnej, gdzie dzięki dwóm drugim miejscom zgromadził już 40 punktów. Dzięki sprzężeniu naszych runda z kalendarzem AA drugi w tabeli jest Igor Kalab (36 pkt), a trzeci Stefan Kerschbaumer. Bukowski zaczyna odrabiać straty, w Brnie zdobył 16 punktów i na chwilę obecną ten dorobek daje mu siódme miejsce w tabeli.

Klarownie sytuacja wyglądała w Junior Superstock 600. Mieliśmy tam trzech zawodników i wszyscy stanęli na pudle. Swoją mocną pozycję wśród naszych juniorów potwierdził Adrian Pasek, który stanął na szczycie podium. Drugi na mecie pojawił się Szymon Strankowski, pudło uzupełnił Michał Orlikowski. Jeśli ktoś stwierdzi, że wygląda to słabo, przypomnimy że na Slovakiaringu w klasie juniorskiej stawił się jeden zawodnik. Czy możemy zatem mówić o klasie mistrzowskiej, czy wystarczy quorum, aby na koniec roku rozdać tytuły? Zapewne tak, szczególnie że pomóc temu mają nowe przepisy w myśl których nie potrzeba już sześciu zawodników w wyścigu do rozdania punktów, ale potrzeba sześciu zawodników klasyfikowanych na wszystkich rundach…

I to byłoby tyle jeśli chodzi o polskie akcenty w czasie rundy w Brnie, nie licząc oczywiście wyników obcokrajowców w polskich zespołach. W dużych Stockach najlepszym z dziesiątki Polaków okazał się wracający do ścigania po dwuletniej przerwie Andrzej Chmielewski. Wygrał Ondrej Jezek, przed Michalem Fillą i jadącym w barwach polskiego zespołu Auto Fus Gwenem Giabbanim. W polskiej klasyfikacji Superstock 1000 prowadzi po dwóch rundach Filla, przed Giabbanim i Ondrejem.

W wyścigu Superbike bezkonkurencyjny okazał się Marco Jerman z ekipy Suzuki Grandys Duo, który wraz z Andym Meklauem i Michalem Fillą urządzili pokaz wspaniałego ścigania w niedzielnym wyścigu. Wspomniana trójka była poza zasięgiem rywali i walczyła o kolejność na podium do samej mety. Z Polaków najszybsi okazali się Irek Sikora i Janusz Oskaldowicz. Polacy daleko są również w klasyfikacji generalnej, w której prowadzi Jerman przed Fillą i Halbichem.

Wyniki klas mistrzowskich znajdziecie TUTAJ

Przed nami dłuższa przerwa od emocji wyścigowych. Kolejna runda WMMP odbędzie się dopiero 22-24 czerwca w Poznaniu. To też czas na chwilę refleksji nad kierunkiem, w jakim zmierzają nasze mistrzostwa.

Polecamy pełną fotorelację z WMMP w Brnie (99 zdjęć):

2012 WMMP Brno
Adam Marciniak Rookie 1000
Adrian Pasek
Adrian Pasek wyscig
Andrzej Chmielewski
Andrzej Chmielewski w STK1000
Czeska runda Motocyklowych Mistrzostw Polski okiem fotografa - FOTORELACJA
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
Adrian Pasek wyscig
NAS Analytics TAG
Andrzej Chmielewski
Andrzej Chmielewski w STK1000
Andrzej Chmielewski wyscig
Andy Meklau
Bartek Lewandowski
Bartek Wiczynski
Bartek Wiczynski i Mariusz Kondratowicz
Brno WMMP 2012
Bula i Jacek Grandys
... więcej zdjęć »
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze 8
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na górę