tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wyniki szóstej rundy Mistrzostw W³och Enduro. Will Ruprecht nie do zatrzymania [VIDEO]

Wyniki szóstej rundy Mistrzostw W³och Enduro. Will Ruprecht nie do zatrzymania [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2021.05.17, 13:09 Drukuj

Szósta runda Mistrzostw Włoch Enduro odbyła się w niedzielę 16 maja w Fabriano, niedaleko Ankony. Zła pogoda towarzyszyła zawodnikom podczas całego dnia, jednak obyło się bez uszczerbku dla samej imprezy.

Historyczny Moto Club Artiglio gościł w Fabriano, podczas szóstej rundy Mistrzostw Włoch Enduro, aż 235 zawodników, w tym rekordową liczbę 38 zawodników w klasie "obcokrajowców", reprezentujących 13 różnych krajów.

Cztery okrążenia z trzema testami specjalnymi pokazały, że cztery czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej zostały zdominowane przez pretendentów do tytułu mistrza świata w tym sezonie. Will Ruprecht, zawodnik TM Racing Boano Team, znalazł się na szczycie końcowego zestawienia czasowego. Tym samym, Australijczyk wygrał cztery z sześciu rund we Włoszech w tym sezonie, co jest oczywiście świetnym wynikiem.

Jeszcze bardziej imponujące jest towarzystwo, w którym się znajduje. Urzędujący Mistrzowie Świata EnduroGP ze wszystkich klas seniorskich znaleźli się w ten weekend za Ruprechtem. Drugie miejsce w Fabriano zajął Steve Holcombe, który powrócił do startów po kontuzji. Holcombe skończył 12 sekund za zwycięzcą, ale zdobył nagrodę za najszybsze łączne czasy testów crossowych. Trzeci na mecie był Brad Freeman, który aktualnie zajmuje drugie miejsce w generalce tracąc do Ruprechta 16 punktów. Jak sam przyznał, miał dzień wzlotów i upadków, czasami osiągając niesamowite wyniki niektórych testów, a następnie zaledwie średnie w następnych.

Francuz Theo Espinasse miał dobry dzień, ostatecznie zgrywając się ze swoją Hondą RedMoto, i zajął czwarte miejsce w klasyfikacji dnia, wyprzedzając najlepszego Włocha, którym ponownie był Matteo Cavallo.

Andrea Verona miał świetny dzień i spisywał się rewelacyjnie podczas testów wyciskając ze swojego GASGAS'a wszystko. Ale błąd w ostatnim ekstremalnym teście dnia, w którym stracił około 40 sekund, kosztował Włocha potencjalne zwycięstwo w rundzie, a na pewno podium. Andrea Verona zajął ostatecznie szóste miejsce, a dwaj zawodnicy Sherco: Hamish Macdonald i Danny McCanney ukończyli rywalizację na odpowiednio siódmym i ósmym miejscu.

Alex Salvini odniósł zwycięstwo w klasie 450 4T, ale ścigał się bez lidera tej klasy Thomasa Oldratiego. Na miesiąc przed startem Mistrzostw Świara Enduro, Oldrati ze złamanym obojczykiem dołączył do kontuzjowanych Jamie'go McCanney'a i Jeda Etchellsa.