tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wyniki Mistrzostw Strefy Polski Pó³nocnej i Centralnej

Wyniki Mistrzostw Strefy Polski Pó³nocnej i Centralnej

Autor: Dominika Jochymska 2021.05.24, 12:16 Drukuj

W miniony weekend w Bartoszycach zawodnicy startowali w I rundzie Mistrzostw Strefy Polski Północnej, natomiast w Kowali pojechała II runda Mistrzostw Strefy Polski Centralnej. W sumie na starcie stanęło ponad 230 zawodniczek i zawodników głodnych ścigania i rywalizacji.

W sobotę, podczas wyścigów Strefy Północnej zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w ośmiu klasach. W klasie Kobiet równych sobie nie miała Oliwia Wiśniewska, która dwukrotnie przejeżdżała metę jako pierwsza. Drugie miejsce z wynikiem 4-2 zajęła Patrycja Milewska, a trzecie z wynikiem 2-4 Patrycja Dziewulska.

W klasie MX65 najszybszy był Oskar Jażdżewski, który pojechał do domu z kompletem punktów. Drugi był Jakub Pućkowski, który na metę dwukrotnie dojeżdżał jako drugi. Trzecie miejsce wywalczył Ralf Zinko, który uzyskał wynik 4-3. Jedyna zawodniczka w tej klasie, Zuzanna Grzybowska, zajęła czwarte miejsce z wynikami 3-4.

W klasie MX85 oba wyścigi należały do Dawida Zaremby. Zawodnik KMX Kaszuby wyjechał z Bartoszyc z kompletem punktów. Drugie miejsce zajął Mieszko Polnar, a trzecie Maciej Chlewiński.

W klasie MX Junior, z wynikiem 1-3, pierwsze miejsce zajął Wiktor Sobiech. Jan Rompkowski dzięki wynikom 4-2 zajął drugie miejsce, a Mateusz Szafrański zajął trzecią pozycję z rezultatami 2-4.

W klasie MX Open, dwukrotnie nejszybszy był Damian Bykowski. Za nim o drugie miejsce walczyli Filip Bukowicz (3-2) i Krzysztof Sartanowicz (2-3). Drugie miejsce w drugim biegu dało drugie miejsce w klasyfikacji dnia Filipowi Bukowiczowi.

W najliczniej obsadzonej klasie dla zawodników z licencją A, czyli MX Masters, na starcie stanęło 22 zawodników. Najszybszy okazał się Marcin Ryczek przed Marcinem Polnarem i Wojciechem Stypą.

W klasie MX B wygrał Dariusz Malczewski, a w klasie MX C Krzysztof Morawski.

W Kowali, zawodniczki i zawodnicy Strefy Centralnej, stanęli na starcie juz po raz drugi w tym sezonie. W klasie Kobiet pierwsze miejsce zajęła Marta Frączek, która na mecie meldowała się jako  druga w pierwszym biegu oraz jako pierwsza w drugim. Drugie miejsce wywalczyła Julia Malinowska, a trzecie Kamila Sadowska.

W klasie MX65 na najwyższym stopniu podium stanął Maksymilian Komosa (2-1), drugie miejsce zajał Hubert Biżek (1-2), a trzecie Jakub Celej. W klasyfikacji sezonu prowadzi Hubert Biżek z przewagą 22 punktów nad drugim w tabeli Maksymilianem Komosą.

W klasie MX85 bezkonkurencyjny był Bartosz Jaworski, który nie dał szans rywalom. O kolejne miejsca na podium walczyli Kacper Andrzejewski i Szymon Masarczyk. Wynik 3-2 sprawił, że to Andrzejewski stanął na drugim stopniu podium, a Masarczyk z rezultatem 2-3 na trzecim. Jedyna zawodniczka w stawce, Wiktoria Kupczyk, zajęła piąte miejsce. W klasyfikacji, z kompletem punktów, liderem jest Jaworski przed Szymonem Masarczykiem, który traci do niego 32 punkty.

W klasie MX Junior, zwycięstwami wymieniali się Aleksander Świrczak (2-1) i Jan Kotowicz (1-2), jednak to Świrczak stanał na najwyższym stopniu podium. Dwa równe starty zaliczył Mikołaj Stasiak, który dwukrotnie na mecie meldował się jako trzeci i na takim miejscu ukończył rywalizację. Na czele tabeli plasują się Świrczak i Kotowicz z takim samym wynikiem punktowym (188). Trzecie miejsce zajmuje Mikołaj Stasiak ze stratą 30 punktów do rywali.

W klasie MX Open Tomasz Wysocki zdeklasował swoich rywali i z dużą przewagą dwukrotnie meldował się na mecie jako pierwszy. Drugie miejsce zajął Michał Śpiewok (2-2), a trzecie Karol Kędzierski (3-3). W klasyfikacji strefy pierwsze miejsce z wynikiem 158 punktów zajmuje Piotr Szczepanek. Drugi jest Mariusz Kubat, który traci do lidera 12 punktów.

Podobnie jak w Baroszycach, również w Kowali, najliczniej obsadzoną klasą dla zawodników z licencją A, była MX Masters. Tutaj na starcie stanęł 20 zawodników. Dwukrotnie najszybszy był Paweł Wizgier. Drugi był Arkadiusz Michalczuk, a trzeci Tomasz Dróżdż. W klasyfikacji prowadzi Paweł Wizgier z kompletem punktów. Za nim, z takim samym wynikiem punktowym (156) plasują się Arkadiusz Michalczuk i Arkadiusz Mirecki.

W klasie MX B wygrał Daniel Tarasiewicz, w klasie MX C Grzegorz Dróżdż, w klasie Amator Dominik Kawulok, a w kategorii Quadów Damian Rajczyk.

A już w nadchodzący weekend w Olsztynie wystartuje Puchar Polski w Motocrossie. Przy okazji tych zawodów, rozegrana zostanie II runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej.

Zdjęcia: SMX, KM Wiraż Bartoszyce