tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wszystkie autostrady w UE płatne, pieniądze na ekologię. Kontrowersyjny pomysł Niemiec
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wszystkie autostrady w UE płatne, pieniądze na ekologię. Kontrowersyjny pomysł Niemiec

Autor: Raff 2020.07.23, 15:47 2 Drukuj

Wszystkie unijne autostrady płatne w ciągu najbliższych lat - oto przewodni postulat Niemiec na nadchodzące przewodnictwo w UE. Dochody miałyby zostać przeznaczone na ochronę środowiska.

Jeśli niemiecka propozycja zyska poparcie eurodeputowanych, koszty podróży zagranicznych mogą znacznie wzrosnąć. Niemcy, którzy 1 lipca objęci półroczną prezydencję w UE, chcieliby bowiem nałożenie wspólnych, ogólnoeuropejskich opłat autostradowych na kierowców wszystkich pojazdów oprócz autokarów i busów pasażerskich.

NAS Analytics TAG

Opłaty miałyby być wprowadzone w ciągu najbliższych ośmiu lat, a uzyskane środki przeznaczone na ochronę środowiska. Pomysł Niemiec jest o tyle dziwny, że autostrady w tym kraju są akurat bezpłatne, a wszelkie próby wprowadzenia opłat kończą się silnym oporem wszelkich możliwych środowisk - od kierowców, do polityków.

Podobnie zresztą jest i tym razem - pomysłowi obłożenia unijnymi opłatami europejskich autostrad przeciwne są nawet niemieckie ministerstwa, szczególnie te związane z partią SPD. Mamy nadzieję, że pomysł ten nie uzyska aprobaty europarlamentu, bo oznaczać to będzie gigantyczny wpływ na ceny niemal wszystkich towarów.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę