tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wielogodzinny wy¶cig skuterów na Intermot Kolonia 2008

Wielogodzinny wy¶cig skuterów na Intermot Kolonia 2008

Autor: Informacja prasowa 2008.10.21, 15:30 Drukuj

Podczas targów motocyklowych Intermot odbył się pokazowy, czterogodzinny wyścig skuterów, w którym nasi reprezentanci zajęli wysokie 4. miejsce.

Podczas targów motocyklowych Intermot w Kolonii odbył się pokazowy, czterogodzinny wyścig skuterów. W piątek o 16:05 na linii startu stanęło 35 drużyn z Niemiec, Austrii, w tym jedna załoga z Polski. Zespoły były wspólnie klasyfikowane, pomimo tego, że pojemności skuterów były różne, od 70 do 200 cm3!

Już po kilku okrążeniach prowadzenie objął zawodnik Mieloch Racing Team - Szymon Rajczak. Niestety po pierwszej godzinie wyścigu, tuż po pierwszej zmianie zawodników, skuter odmówił posłuszeństwa. Woda tryskała z układu chłodzącego „ górą i dółem"! Jerzy Mieloch Jr musiał zjechać do boksu. Po szybkiej diagnozie team zdecydował się na wymianę silnika, która trwała zaledwie 15 minut. Po przymusowej przerwie na skuter ponownie wsiadł Jerzy Mieloch Jr. Kiedy zawodnik wyjechał z boksu, team zajmował 21. miejsce i z każdym następnym okrążeniem odrabiał straty pnąc się w górę w klasyfikacji.

Po kolejnej godzinie nastąpiła zmiana zawodników. Pół godziny jechał Jerzy Mieloch Sr, który kręcił podobne czasy do Juniora. Ostatni etap wyścigu należał do Juniora. Niesiony przez wspaniały doping swojego teamu oraz publiczności walczył, o coraz wyższe pozycje i ostatecznie linię mety przejechał o godzinie 20:05 na miejscu czwartym. Mieloch Racing Team ponownie pokazał, że jest mocnym rywalem w wyścigach wielogodzinnych i pomimo straty około 18 minut, na naprawę skutera, zajął tak wysoką pozycję.

Wyścig ukończyło 30 teamów. Trzy drużyny zostały zdyskwalifikowane za wyprzedzanie zawodników w strefie żółtej flagi. Organizatorzy wręczyli puchary każdemu teamowi i każdemu zawodnikowi!