tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wayne Rainey wraca na Misano po 18 latach! Triumph Tlo premium Tiger prawdziwa przygoda 08-03
NAS Analytics TAG

Wayne Rainey wraca na Misano po 18 latach!

Autor: Piotr Jędrzejak 2011.08.30, 10:32 Drukuj

Yamaha zaprasza na tor jednego ze swoich najlepszych kierowców 

Na początku lat '90 na torach najbardziej prestiżowych wyścigów GP500 królowali Mick Doohan, Kevin Schwantz, John Kocinski i właśnie Wayne Rainey. Dla tego ostatniego kariera zakończyła się niestety w 1993 roku na Misano. Przy prędkości około 200 km/h zaliczył wypadek, który zakończył na poboczu ze złamanym kręgosłupem.

Jak sam opisuje tamten moment w książce „Wayne Rainey: His Own Story”:
„Leżałem tam w pułapce piaskowej. Ból, który odczuwałem, był... niesamowity. Czułem się, jakbym miał dziurę w środku klatki piersiowej.”

Od tamtego wyścigu minęło 18 lat, w czasie których Wayne nie porzucił wyścigów - startuje w go-kartach, ale nigdy nie wrócił na tor Misano. Z okazji zbliżającej się w ten weekend 13. rundy MotoGP w San Marino oraz wyścigowego 50-lecia Yamahy, producent zorganizował imprezę z jednym ze swoich najlepszych kierowców – Wayne Rainey po raz pierwszy wróci na tor Misano!

Trzykrotny Mistrz Świata przekona się, że tor nie nazywa się już Santamonica, ale Misano World Circuit, a zawodnicy jeżdżą w odwrotnym kierunku. W piątek w padoku odbędzie się specjalna impreza z Waynem.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę