tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wayne Rainey wraca na Misano po 18 latach! NAS Analytics TAG
2019 12 02 KTM Power Shopping billboard
NAS Analytics TAG

Wayne Rainey wraca na Misano po 18 latach!

Autor: Piotr Jędrzejak 2011.08.30, 10:32 Drukuj

Yamaha zaprasza na tor jednego ze swoich najlepszych kierowców 

Na początku lat '90 na torach najbardziej prestiżowych wyścigów GP500 królowali Mick Doohan, Kevin Schwantz, John Kocinski i właśnie Wayne Rainey. Dla tego ostatniego kariera zakończyła się niestety w 1993 roku na Misano. Przy prędkości około 200 km/h zaliczył wypadek, który zakończył na poboczu ze złamanym kręgosłupem.

Jak sam opisuje tamten moment w książce „Wayne Rainey: His Own Story”:
„Leżałem tam w pułapce piaskowej. Ból, który odczuwałem, był... niesamowity. Czułem się, jakbym miał dziurę w środku klatki piersiowej.”

Od tamtego wyścigu minęło 18 lat, w czasie których Wayne nie porzucił wyścigów - startuje w go-kartach, ale nigdy nie wrócił na tor Misano. Z okazji zbliżającej się w ten weekend 13. rundy MotoGP w San Marino oraz wyścigowego 50-lecia Yamahy, producent zorganizował imprezę z jednym ze swoich najlepszych kierowców – Wayne Rainey po raz pierwszy wróci na tor Misano!

Trzykrotny Mistrz Świata przekona się, że tor nie nazywa się już Santamonica, ale Misano World Circuit, a zawodnicy jeżdżą w odwrotnym kierunku. W piątek w padoku odbędzie się specjalna impreza z Waynem.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę