tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Warszawa: Fotoradary na mocie Poniatowskiego pozostan te. Ministerstwo Infrastruktury nie zrobi wyjtku
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Warszawa: Fotoradary na mocie Poniatowskiego pozostan te. Ministerstwo Infrastruktury nie zrobi wyjtku

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.05.25, 08:08 Drukuj

Ministerstwo Infrastruktury odmówiło zrobienia wyjątku dla fotoradarów na moście Poniatowskiego i tym samym nie zmienią one swojej barwy na taką, która będzie komponować się z zabytkowym charakterem budowli.

W myśl zasady dura lex, sed lex Ministerstwo Infrastruktury negatywnie odniosło się do pomysłu zmiany koloru fotoradarów na moście Poniatowskiego. Na taki pomysł wpadł wiceprezydent Warszawy - Michał Olszewski. Jak powiedział PAP Szymon Huptyś, rzecznik prasowy, fotoradary muszą spełniać wymagania określone w punkcie 14.6 załącznika nr 4 do rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach.

NAS Analytics TAG

Rzecznik dodał również, że urządzenia powinny być widoczne z dostatecznej odległości, więc konieczne jest zastosowanie odpowiedniej kolorystyki i dlatego fotoradary w Polsce mają barwę żółtą. Złożone zapytanie zapewne jest próbą złagodzenia konfliktu pomiędzy Zarządem Dróg Miejskich i Wojewódzkim Mazowieckim Konserwatorem Zabytków. W sporze chodzi o to, że według WMKZ zgoda na montaż urządzeń pomiarowych została wydana pod warunkiem, że zostaną one umieszczone na już istniejącej infrastrukturze - w tym wypadku miały to być latarnie i chodziło o odcinkowy pomiar prędkości. ZDM twierdzi z kolei, że latem ubiegłego roku konserwator zabytków wyraził zgodę na postawienie szaf.

To jednak nie koniec problemów, ponieważ fotoradary jeszcze nie zaczęły działać, a już padły ofiarą wandali. Jedno z urządzeń zostało pomalowane farbą, a drugie - zaklejone kolorową taśmą. Na razie puszki stoją puste i według planów ZDM mają ruszyć w okolicach początku wakacji.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr