tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Walka z pogod podczas Mistrzostw Europy Enduro w Kielcach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Walka z pogod podczas Mistrzostw Europy Enduro w Kielcach

Autor: Informacja prasowa 2021.09.20, 13:22 Drukuj

18. i 19. września w podkieleckim Piekoszowie rozgrywana była kolejna runda Mistrzostw Europy Enduro. Największym przeciwnikiem zawodników była pogoda. Niskie temperatury nie ułatwiały startu, a padający pierwszego dnia deszcz zmienił trasy nie do poznania.

"Endurowa" pogoda zrobiła swoje: błoto i głębokie koleiny były sporym wyzwaniem, a zawodnicy mieli do przejechania po nich 450 km. Warunki na trasach wymagały więc nie tylko silnej psychiki i dobrego przygotowania fizycznego, ale i bardzo dobrego przygotowania sprzętowego. Zawodnicy kadry narodowej odrobili zadanie domowe i w Kielcach walczyli twardo na trasie pokazując swoje umiejętności.

NAS Analytics TAG

- Pierwszy dzień w bardzo ciężkim błocie, jazda w deszczu, zimno, więc zawodnicy byli mocno zmęczeni. Drugi dzień już bez deszczu, ale nadal na bardzo mokrym podłożu. Zawody zostały przygotowane dobrze, natomiast wydaje mi się, że przygotowanie prób nie pozwalało zawodnikom na obranie alternatywnych torów jazdy. Było to widoczne zwłaszcza na próbie extreme, gdzie wszyscy jechali głęboką koleiną, która powstała po pierwszych przejazdach - mówi Maciej Wróbel, trener kady narodowej enduro.

Kadrę narodową enduro reprezentowało trzech zawodników: Kacper Baklarz, Aleksander Bracik i Maciej Więckowski. Pojawiło się również dwóch nowych zawodników, którzy walczyli o miejsce w kadrze na ostatnią rundę Mistrzostw Europy, która rozegra się na początku października w Hellendorn w Holandii.

- Maciej Więckowski jechał z kontuzją. Niestety na treningach przed zawodami niefortunnie podparł się i zerwał więzadła w kolanie. Walczył więc na tyle ile pozwalało mu zdrowie. Chciał przede wszystkim dojechać do mety, by nie stracić możliwości rywalizacji w finałowej rundzie Mistrzostw Europy w Holandii - tak o starcie Więckowskiego mówi Maciej Wróbel, trener kady.

- Kacper Baklarz miał chyba dwie wywrotki, ale mimo to trzymał równe tempo i starał się nie popełniać błędów. Startując w takich warunkach, debiutując w Mistrzostwach Europy, uważam że osiągnął stawiane przed nim cele - ocenia Wróbel.

Wszyscy liczyli na Aleksandra Bracika, kielczanina, który te trasy zna jak mało kto.

- Aleksander Bracik pozostawił mały niedosyt, ponieważ startował w rodzinnych stronach. Mieliśmy nadzieję że pojedzie zdecydowanie lepiej, choć oczywiście warunki atmosferyczne rzutowały na jego jazdę. Mimo tego, warto zauważyć, że był najszybszym zawodnikiem naszej kadry - wspomina Maciej Wróbel.

Ostatecznie klasyfikacja zawodów dla zawodników kadry narodowej wygląda następująco:
Kacper Baklarz - klasa FIM Europe J2 - 7. miejsce
Aleksander Bracik - klasa FIM Europe- 250 2T - 4. miejsce
Maciej Więckowski - klasa FIM Europe 250 4T - 3. miejsce

Walczący o start w Holandii młodzi zawodnicy zostali sklasyfikowani odpowiednio:
Patryk Kuleszo - klasa FIM Europe J1 - 5. miejsce
Dawid Babicz - klasa FIM Europe 250 4T - 4. miejsce

W klasyfikacji generalnej Patryk Kuleszo pokonał Dawida Babicza, więc to on dołączy do kadry narodowej enduro i będzie reprezentował Polskę w finale Mistrzostw Europy w Holandii.

W Mistrzostwach Europy zobaczyliśmy też innych zawodników z polskimi licencjami:
Dominika Orlik - klasa FIM Europe Women - 8. miejsce, nie ukończyła drugiego dnia zawodów,
Dawid Domański - klasa FIM Europe Youth U21 - 11. miejsce,
Jakub Wesołowski - klasa FIM Europe J2 - 9. miejsce,
Rafał Bracik - klasa FIM Europe- 250 2T - nie ukończył zawodów,
Konrad Dąbrowski - klasa FIM Europe 250 4T - 6. miejsce,
Sylwester Jędrzejczyk - klasa FIM Europe Over 250 4T - 5. miejsce,
Michał Szuster - klasa FIM Europe Over 250 4T - nie ukończył zawodów.

Już 1. października będziemy mogli śledzić zmagania naszych zawodników podczas ostatniej rundy w Hellendorn w Holandii. Polskę reprezentować będą: Kacper Baklarz, Aleksander Bracik, Maciej Więckowski i debiutujący Patryk Kuleszo, który start wywalczył sobie właśnie w Kielcach.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr