tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WSX: Roczen i McElrath zdobywaj± tytu³y mistrzowskie w Melbourne [VIDEO]

WSX: Roczen i McElrath zdobywaj± tytu³y mistrzowskie w Melbourne [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2022.10.24, 13:33 Drukuj

Drugi i zarazem finałowy przystanek tegorocznej, pilotażowej serii Mistrzostw Świata w Supercrossie, odbył się w miniony weekend w Melbourne. Ken Roczen, drugi podczas inauguracji cyklu dwa tygodnie temu, był domyślnym liderem punktowym. Co prawda, to Eli Tomac wygrał w Cardiff, jednak nie kwalifikował się do walki o tytuł, ponieważ nie należał do żadnej z drużyn, a w Walii wystartował dzięki dzikiej karcie.

Na Stadionie Marvel walka o tytuł w klasie WSX miała się rozstrzygnąć pomiędzy Kenem Roczenem i Vincem Friese. Roczen zaczął dobrze od wygranej w pierwszym wyścigu. W drugim, wcześnie objął prowadzenie, a jego rywal Friese miał kłopoty po starcie. Na dwa okrążenia przed końcem wyścigu Roczen złapał jednak gumę w tylnym kole i zjechał do strefy mechaników. Odezwały się głosy, że mógł probować na tej oponie dojechać do końca, jednak metalowa rampa na linii mety nie była "przyjazna" dla przebitych opon. Przekonał się o tym próbujący ją skoczyć na przebitej oponie Derek Drake, który rozbił się i doznał kontuzji nadgarstka.

Na szczęście dla Roczena, nie tylko on miał problemy. Tym sposobem nie został sklasyfikowany jako ostatni i zarobił kilka punktów. Przed ostatnim wyścigiem tracił do Friese'a zaledwie cztery punkty. Po starcie Friese rozbił się na wyjściu z pierwszego zakrętu zabierając ze sobą kilku zawodników, w tym swojego teamowego kolegę Justina Braytona. Ken Roczen ukończył wyścig za świetnie jadącym Joey'em Savatgym, który zgarnął zwycięstwo w rundzie. Trzecie miejsce zajął Justin Brayton. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce i tytuł mistrzowski powędrowały w ręce Kena Roczena, a za nim uplasowali się Joey Savatgy i Vince Friese.