tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WSBK: hat-trick Jonathana Rea na Donington Park NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

WSBK: hat-trick Jonathana Rea na Donington Park

Autor: Janusz Bębenek 2019.07.07, 19:36 Drukuj

Jonathan Rea wygrał wszystkie trzy wyścigi rundy World Superbike rozgrywanej w ten weekend na brytyjskim torze Donington Park. Alvaro Bautista, jego główny konkurent do tytułu mistrzowskiego, zdołał stanąć na podium tylko raz - w drugim niedzielnym wyścigu był trzeci.

Nieco w cieniu zawodów MotoGP na torze Sachsenring odbyła się w ten weekend runda WSBK na torze Donington Park. Typowo brytyjska pogoda powitała zawodników WSBK już w czasie pierwszego sobotniego wyścigu. Na mokrej nawierzchni nie poradził sobie faworyt obecnego sezonu, Alvaro Bautista z Ducati, który zaliczył potężną glebę. Jonathan Rea znakomicie wystartował i nie oglądając się za siebie, dowiózł zwycięstwo do mety. Był to zdecydowanie brytyjski dzień - na podium obok czterokrotnego mistrza zameldowało się dwóch jego rodaków - Tom Sykes i Leon Haslam.

NAS Analytics TAG

Wyniki niedzielnego krótkiego wyścigu Superpole zostały ustalone w dosyć dramatycznych okolicznościach. Tym razem nad torem świeciło piękne słońce, jednak pojawiło się inne zagrożenie. Na szóstym okrążeniu w BMW Petera Hickmana wybuchł silnik, a rozlany olej momentalnie posłał na deski czterech innych zawodników. Na torze pojawiła się czerwona flaga i spodziewano się, że kolejność na podium będzie taka, jak na torze w momencie awarii Hickmana, czyli pierwszy Rea, drugi Sykes, trzeci Razgatlioglu. Niestety, pech dopadł także Sykesa, który również wywrócił się na plamie oleju, nie był w stanie wrócić do boksów w przepisowym czasie pięciu minut i nie został sklasyfikowany. W rezultacie na trzecie miejsce klasyfikacji Superpole wskoczył Leon Haslam, za którym ustawił się Bautista.

Drugi niedzielny wyścig pozbawiony był dramatów, za to pełen klasycznej, emocjonującej walki, z której zwycięsko po raz trzeci z rzędu wyszedł Jonathan Rea. Drugie miejsce na podium przypadło Toprakowi Razgatlioglu, a trzecie Alvaro Bautiście. Hiszpan pożegnał się z pozycją lidera tabeli mistrzostw świata motocykli produkcyjnych, a sytuacja wróciła do normy z ostatnich kilku sezonów, z Reą na szczycie. Brytyjczyk ma obecnie 24 punkty przewagi. 

Kolejna runda wyścigów World Superbike już za tydzień na amerykańskim torze Laguna Seca.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę