tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WMMP w Poznaniu - wyniki z niedzielnego ścigania NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

WMMP w Poznaniu - wyniki z niedzielnego ścigania

Autor: Beavis 2015.05.10, 18:56 5 Drukuj

Drugi dzień zmagań w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski za nami.

Przy słabszej pogodzie i niższej temperaturze rozegrano drugie wyścigi w większości klas Mistrzostw i Pucharu Polski. Dzisiaj debiutowała także klasa Moto3, jedna z najsłabiej obstawionych w stawce (4. zawodników, z czego 2. nie ukończyło ścigania). W Moto3 wygrał Mariusz Juszczak przed Sebastianem Grausamem - obydwaj na Apriliach RS125. Największe tłumy przyciągnęły klasy pucharowe, w tym Rookie 600 i Rookie 1000. 

NAS Analytics TAG

W przypadku obydwu klas, z powodu niższej temperatury, znacząco spadły czasy okrążeń. Najszybszy w Rookie 600 okazał się Krystian Paluch, który z nieco ponad 4-sekundową przewagą pokonał Andrzeja Kawuloka. Podium dopełnił Grzegorz Jakóbek. W Rookie 1000 walka o zwycięstwo rozegrała się pomiędzy Damianem Ołdakowskim, a Jackiem Jędrzejczykiem. Finalnie wygrał ten pierwszy. Trzeci z ponad 20-osobowej stawki był Grzegorz Wójcik. 

Mistrzowska klasa Supersport to zwycięstwo Sebastiana Zielińskiego przed Szymonem Strankowskim. W klasie wystartowało zaledwie 4. zawodników, a trzech w klasie Stocksport 600. Tą ostatnią wygrał Adrian Pasek, dublując drugiego na mecie Marka Chłopkowskiego. Najszybszy w łączonym wyścigu klasy Superbike i Superstock 1000 był Czech Michal Filla. Filla z minimalną przewagą przekroczył linię mety przed Markiem Szkopkiem (także klasa STK1000). Dwanaście sekund później linię mety przekroczył Irek Sikora, lider klasy Superbike. Zwycięzca wczorajszego wyścigu, Paweł Szkopek, był drugi w klasie i piąty w wyścigu. Minimalnie wyprzedził go na mecie Bartek Wiczyński.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: . 11/05/2015 09:52

Dobre !

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę