W życie weszły poważne zmiany w przepisach ruchu drogowego

Autor: Piotr Barry Baryła 2017.06.03, 21:26 140 Drukuj

Bezlitosne zaostrzenie kar dla kierowców nastąpiło w dniu 1 czerwca, więc możemy żartobliwie przyjąć, że dostaliśmy "prezent" z okazji Dnia Dziecka…

Nowelizacja Kodeksu karnego dotyczy przede wszystkim osób nagminnie łamiących przepisy ruchu drogowego. Najważniejsze zmiany obowiązujące od dnia 1 czerwca b.r.:

- próba ucieczki przed policją została sklasyfikowana, jako przestępstwo, za które grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności (do tej pory było to jedynie wykroczenie, za które groziła grzywna lub 30-dniowy areszt)

- przedawnienia wykroczeń drogowych, w przypadku których wszczęto postępowanie, będą się przedawniać dopiero po 3 latach od dnia popełnienia (przed zmianą przedawniały się po 2 latach),

- za spowodowanie pod wpływem alkoholu lub środków odurzających wypadku ze skutkiem śmiertelnym lub ciężkim uszkodzeniem ciała grożą co najmniej 2 lata więzienia (dotychczas minimalny wymiar kary wynosił 9 miesięcy)

- za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi teraz od 3 do 5 lat pozbawienia wolności (do 1 czerwca były to maksymalnie 3 lata)

Szczególnie kontrowersyjny wydaje się ten ostatni punkt, bowiem wychodzi na to, że minimalna kara za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych jest teraz bardziej surowa, niż minimalna kara za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym…

Zobacz też zmiany w przepisach dotyczących prawa jazdy

Zdjęcia
Komentarze 33
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: oppa 02/01/2018 19:56

taka prewencja

Odpowiedz
Autor: tatu 16/12/2017 10:11

I zarobki też

Odpowiedz
Autor: mo 19/10/2017 05:15

gaz pała i tak powinno być

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę