tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 W niedziel poznamy mistrza pit bike! Przed nami finaowa runda zawodw supermoto
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

W niedziel poznamy mistrza pit bike! Przed nami finaowa runda zawodw supermoto

Autor: Informacja prasowa 2017.09.20, 09:45 Drukuj

Na pit bikach ścigali się zawodnicy z całego kraju. Walczyli o punkty, o podium, o własną satysfakcje. Dla jednych była to wyśmienita rozrywka utrzymana w sportowym duchu, dla innych przepustka do świata motorsportu. Te małe motocykle o niezwykle zadziornej naturze, przebojem wdarły się w wyścigowy świat polskich torów.

Przed nami zakończenie sezonu zmagań na asfaltowych torach kujawsko-pomorskiego. Zawodnicy na małych kołach będą walczyć o tytuł mistrza. W cyklu udział wzięło ponad pięćdziesięciu zawodników, a finałowa, piąta runda, wyłoni zwycięzców w czterech klasach.

NAS Analytics TAG

To pierwsze zawody tego typu w randze mistrzostw okręgu. Rywalizacja, która została stoczona na bydgoskim Kartodomie i Avix Racing Arenie w Toruniu, udowodniła wielką potrzebę organizacji profesjonalnych zawodów dla fanów pit bike. - Pitbike.pl Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pit Bike Supermoto to dla nas wielki sukces - mówi Łukasz Pawlikowski z klubu MX Otopit Toruń, organizator zawodów. - Pozytywnym zaskoczeniem była nie tylko świetna frekwencja, ale i poziom zawodników. Z rundy na rundę obserwowaliśmy, jak uczestniczy zawodów przyspieszają, nabierają jeszcze większego doświadczenia i osiągają swoje małe cele. Cieszy również chęć zmierzenia się na profesjonalnym torze, z pomiarem czasu, procedurą startową. To wszystko pokazuje, jak dynamicznie ta dyscyplina rozwija się w naszym kraju i jak wielkie są potrzeby. Jednak najważniejsze, że posiadacze motocykli pit bike chcą się szkolić, rozwijać i przyspieszać- podsumowuje.

Pit Bike, motocykle dla każdego

W stawce Pitbike.pl Otwartych Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pit Bike Supermoto znaleźli się zarówno amatorzy, jak i utytułowani zawodnicy. Ostatnia runda to powrót na tor Andrzeja Pawelca. Sześciokrotny Mistrz Polski w wyścigach motocyklowych tym razem zaprezentował się na pit bike YCF 150 SM, tocząc zaciętą walkę z liderami kwalifikacji: Mateuszem Wąsowskim i Danielem Blinem. Ten ostatni to zawodnik, który zaczynał wyścigi w zeszłym roku na pitach, a kilka dni temu 15-letni Daniel zadebiutował w motocyklowych mistrzostwach świata World Supersport 300. Tegoroczny zdobywca Pucharu Europy, najmłodszy zawodnik w stawce, zakończył kwalifikacje i wyścig na portugalskim torze Portimao na dwudziestej pozycji. - W najbliższy weekend wystartuję w ostatniej rundzie motocyklowego Pucharu Polski na torze w Pszczółkach, ale obowiązkowo w niedzielę melduję się na Awix Racing Arenie, by wziąć udział w zawodach supermoto. Do zobaczenia na torze w Toruniu- zapowiada Daniel.

Finałowa runda  Pitbike.pl Otwartych Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pit Bike Supermoto odbędzie się w najbliższą niedzielę, 24. września na torze Awix Racing Arena w Toruniu. Start wyścigów od 11:00, publiczność wchodzi za darmo. Treningi dla zawodników rozpoczną się już o 9:00, a rejestracji będzie można dokonać godzinę wcześniej. Zgłoszenia dla zawodników, można pobrać pod tym linkiem.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr