tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzowstwa w wakacyjnym klimacie NAS Analytics TAG
2019 11 01 SportUP MS SE Tauron Arena billboard
NAS Analytics TAG

Mistrzowstwa w wakacyjnym klimacie

Autor: Informacja prasowa 2017.07.13, 14:42 Drukuj

Słońce podgrzało asfalt, a pit bike'owcy publicznośc do czerwoności. 3 runda Pitbike.pl Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Supermoto w Toruniu, to było wyśmienite danie, które smakowało równie dobrze co wyglądało.

Choć sezon urlopowy zaczął się na dobre, to żaden z zawodników nie przyjechał się opalać ani poświęcać ten czas na zwiedzanie urokliwego Torunia. 9 lipca klasy Pit Ladies, Stock 125, Stock 150 i Super Pit dostarczyły publiczności wyjątkowo emocjonujące pojedynki. Świetne czasy wskazywały już od początku, że faworyci są w dobrej formie, a pozostali zawodnicy podwyższają swój poziom.

NAS Analytics TAG

Zawody tradycyjnie otworzył wyścig pokazowy najmłodszych rajderów. O przyszłość pit bike'ów możemy być spokojni, bo z czystą przyjemnością patrzy się na jazdy takich młodych talentów jak Zuzia Lewandowska, Marcel Kowalski, Maksymilian Pawełczak czy Bartosz i Szymon Pawlikowscy.

Prawdziwe ściganie zaczęło się od klas Pit Ladies i Stock 125. Ze startu bezkonkurencyja okazała się Daria Leba, która po raz kolejny udowodniła, że śmiało mogłaby rywalizować z mężczyznami.

Jak zawsze zawody świetnie zorganizowane, na szczęście pogoda dopisała i można się było dobrze pobawić. Bardzo cieszę się z wygranej i mam nadzieję, że na następnej rundzie także mi się powiedzie. Podsumowała szczęśliwa Daria. Druga miejsce zajęła Ola Turno przed Martyną Dynasińską.

W debiutującej klasie Stock 125 Tymoteusz Zieliński wyprzedził Filipa Turno.

Najwięcej emocji towarzyszyło wyścigowi wspólnemu Stock 150 i Super Pit. W klasyfikacji Stock 150 tradycyjnie nie miał sobie równych Dominik Ziętara. Tym razem świetnie spisał się Jakub Kiliszek, który zajmując drugie miejsce zatarł złe wspomnienia z tego toru kiedy to także jadąc na drugiej pozycji starł się motocyklem z innym zawodnikiem i ukończył zawody na 5 miejscu. O 3 miejsce zacięty pojedynek stoczyli Miłosz Pawlikowski i Jakub Bajdalski. Ostatecznie o setne sekundy w drugim wyścigu lepszy okazał się Miłosz.

Emocji nie zabrakło także w walce o 5 miejscu, gdzie w obu wyścigach nie odpuszczali Tomasz Józefiak i Kacper Prusak. Niestety nie uniknąłem błędów i się przewróciłem w pierwszym wyściu, chociaż miałem dobre tempo. Czuje progres, ale przeciwnicy też przyspieszyli i widać coraz wyzszy poziom zawodów. Szczególnie podobała mi się rywalizacja z Kacprem Prusakiem. W drugim wyścigu gorzej wyszedłem ze startu i już niewiele mogłem na trasie zrobić. Atmosfera i pogoda super, oby tak dalej i czekamy aż wszyscy wróca z urlopów. - wspomina zawody Tomasz Józefiak.

W klasie SUPER PIT Swoją szansę wykorzystał Mateusz Wąsowski, który pod nieobecność współliderującego Daniela Blina wygrał oba wyścigi i objął samodzielne przodownictwo w klasyfikacji generalnej. Jestem szczęśliwy, że udało mi się wygrać startując z pole position. Warunki do ścigania się były idealne, dzięki czemu w drugim wyścigu świetnie mi się walczyło z Filipem, a to kolejne cenne doświadczenie. To był zdecydowanie dobry dzień.

Wspomniany Filip Janus tego dnia okazał się najbardziej wymagającym rywalem dla nowego lidera Super Pit. W drugim wyścigu przez moment Filip nawet był pierwszy, ale ostatecznie twarda walka do końca zdecydowała o zwycięstwie Mateusza. Trzecie miejsce osatecznie zajął Sławomir Bławat.

Po kontuzji do rywalizacji wrócił Szymon Morgulski, który zajął dobrą 7 pozycję:Bardzo dobra organizacja i z tego jestem najbardziej zadowolny. Od tamtego czasu po wypadku, była to moja pierwsza styczność z asfaltem. Z każdym okrążeniem coraz pewniej się czułem i jestem bardzo zadowolony z mojej pozycji jaką dziś uzyskałem, mimo upadku w 1 wyścigu.

Do zakończenia zmagań w Mistrzostwach pozostały już tylko 2 rundy ( 20.08 w Bydgoszczy i 24.09 w Toruniu). Warto już teraz przypomnieć, że na koniec sezonu, każdemu zawodnikowi od klasyfikacji generalnej zostaną odliczone 2 najgorsze wyścigi, co tylko dodaje rumieńców całej rywalizacji.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę