tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Valentino Rossi w wycigach samochodowych. Doktor podpisa kontrakt z Belgami
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Valentino Rossi w wycigach samochodowych. Doktor podpisa kontrakt z Belgami

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.01.13, 20:10 Drukuj

Jakiś czas temu Valentino Rossi testował Audi R8 LMS i teraz wiadomo, że będzie to jego narzędzie pracy w sezonie 2022. Włoski zawodnik podpisał kontrakt z belgijskim teamem WRT.

Valentino Rossi zakończył karierę zawodnika w MotoGP, ale nie zamierza się zatrzymywać. Wystartuje w serii Fanatec GT World Challenge Europe i będzie reprezentował barwy ekipy WRT. Doktor testował ich Audi R8 LMS w grudniu ubiegłego roku na torze w Walencji. Rossi dołącza do utytułowanej ekipy, która w zeszłym roku zdobyła tytuł mistrzowski w FIA World Endurance Championship w klasyfikacji kierowców oraz teamów.

NAS Analytics TAG

Audi R8 LMS, za którego kierownicą zasiądzie Rossi, ma silnik V10 o pojemności 5,2 l, który generuje maksymalną moc 585 koni mechanicznych. Maksymalny moment obrotowy wynosi 550 Nm. Konstrukcja nadwozia jest wykonana z aluminium i wyposażona w stalową klatkę bezpieczeństwa, a karoserię zrobiono z włókna węglowego. Masa pojazdu to zaledwie 1225 kg.

Valentino Rossi: "Jestem zachwycony, że mogę dołączyć do Team WRT i wystartować w pełnym cyklu Fanatec GTWCE. Wszyscy wiedzą, że zawsze byłem fanem wyścigów samochodowych i chciałem wystartować w wyścigach na czterech kołach zaraz po zakończeniu kariery w MotoGP. Teraz jestem w pełni dyspozycyjny i mogę poświęcić się wyścigom samochodowym na najwyższym poziomie z profesjonalnym podejściem. Team WRT jest doskonałym wyborem i nie mogę się doczekać, by zacząć z nimi przygodę w serii GTWCE."

Vincent Vosse: "Jestem przekonany, że wielu kibiców ucieszy się tak samo jak my z faktu, że Vale zaczyna nową karierę na czterech kołach i robi to w klasie GT, w barwach teamu WRT i za kierownicą Audi. Wszyscy wiemy, jakim motocyklowym mistrzem i sportowcem jest Vale, ale przede wszystkim jest prawdziwym kierowcą wyścigowym, a także wykazuje się profesjonalizmem i konkurencyjnością oraz chęcią bycia możliwie jak najlepszym w nowym wyzwaniu, którego się podjął. To dlatego bardzo chcieliśmy z nim pracować. Testy w Walencji wypadły bardzo dobrze pod każdym względem, więc ciepło powitaliśmy Vale w rodzinie WRT i jestem przekonany, że będzie to ekscytujące doświadczenie dla obu stron."

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr