tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 VR46 Racing Team skania si ku Ducati, cho Rossi jest ambasadorem Yamahy. Japoczycy mog mie problem z prywatnym zespoem
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

VR46 Racing Team skania si ku Ducati, cho Rossi jest ambasadorem Yamahy. Japoczycy mog mie problem z prywatnym zespoem

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.02.15, 12:12 Drukuj

W maju 2023 r. Yamaha cieszyła się z faktu, że Valentino Rossi został ambasadorem japońskiej marki. Zawodnik pojawił się też podczas testów przed tegorocznym sezonem Mistrzostw Świata Superbike i ujeżdżał model R1 z charakterystycznym numerem 46. Wielu wieściło, że dzięki kontraktowi Yamaha zabezpieczyła sobie zespół prywatny w MotoGP, ale wszystko może się potoczyć zupełnie inaczej.

Sezon 2024 jest ostatnim rokiem, kiedy ekipa Valentino Rossiego musi jeździć na motocyklach Ducati. Dlatego wiele osób twierdziło, że to oznacza powrót do Yamahy. Jeszcze w listopadzie pojawiły się nieoficjalne informacje, że wszystko jest już dogadane. Okazuje się jednak, że zespół Pertamina Enduro VR46 Racing Team jeszcze nie podjął żadnej decyzji i być może zostanie z Ducati.

NAS Analytics TAG

- To prawda, że nasz kontrakt wygasa z końcem sezonu, ale mamy opcję kontynuacji przez kolejne 2 sezony. To oczywiste, że jesteśmy zadowoleni ze współpracy z Ducati, ale prawdą jest, że inni producenci również chcieliby nas pozyskać. To dobrze, bo to oznacza, że wykonujemy dobrą pracę. Kiedy producenci przychodzą do ciebie i pytają, czy jesteś zainteresowany zmianą, to oznaka dobrze wykonanej pracy. Na razie jednak myślimy o kontynuacji z Ducati - powiedział Pablo Nieto, manager zespołu w wypowiedzi dla MotoGP.com.

W tym roku Yamaha może poprawić swoje wyniki dzięki nowym zasadom koncesji. Jeżeli jednak faktycznie ekipa Rossiego myśli o zmianie producenta na Yamahę, to z pewnością będzie chciała uważnie przyjrzeć się postępom prac. Podczas testów na torze Sepang japońskie zespoły nie wypadły najlepiej. Ostatniego dnia Fabio Quartararo uzyskał dopiero 11. czas i był najszybszym na japońskim motocyklu. Yamaha zatrudniła nawet dwie osoby z obozu Ducati, ale z pewnością minie trochę czasu, zanim zobaczymy pierwsze efekty.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr