tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 VI Runda Pucharu PZMot w Wyścigach Skuterów

VI Runda Pucharu PZMot w Wyścigach Skuterów

Autor: Daniel Kapica 2007.07.01, 23:30 2 Drukuj

W niedzielę zawodnicy startujący na skuterach o puchar PZMot spotkali się po raz szósty w sezonie 2007. Tym razem na torze w pod zielonogórskim Starym Kisielinie

Zawodnicy rywalizowali w czterech klasach, w tym jednej markowej. W klasie pierwszej rywalizowali zawodnicy do lat piętnastu na maszynach z silnikami, których pojemność nie może przekroczyć 50 ccm. Klasa druga to rywalizacja na skuterach tej samej pojemności, co w klasie pierwszej, lecz bez ograniczeń wiekowych. W obydwu klasach w maszynach nie można wprowadzać zbyt wielu modyfikacji. Klasę trzecią najkrócej można nazwać „pełen tunning". Tutaj modyfikować można praktycznie wszystko, ale pojemność silnika nie może przekroczyć 70ccm. Ostatnią klasą był puchar marki Zipp.

Klasa I

W tej klasie rywalizowało ze sobą zaledwie trzech zawodników. W obu wyścigach kolejność na mecie była taka sama. Zwyciężył Denis Chadrysiak, przed Mikołajem i Mateuszem Wache. Wszyscy zawodnicy startowali, jako niezrzeszeni.

M Nr Imię i naziwsko Klub Silnik I Wyścig II Wyścig Punkty łącznie
1 19 Denis Chadrysiak Niezrzeszony Zipp Sp 25 25 50
2 29 Mikołaj Wache Niezrzeszony Piaggio 20 20 40
3 1 Mateusz Wache Niezrzeszony Zipp Sp 16 16 32

Klasa Zipp

Wraz z zawodnikami klasy pierwszej, na torze rywalizowano o puchar marki Zipp. W klasie tej startowało czterech zawodników, a kolejność w dwóch wyścigach była taka sama.

M Nr Imię i nazwisko Klub I Wyścig II Wyścig Punkty łącznie
1 13 Jakub Sudoł AW Poznań 25 25 50
2 21 Paweł Kmieciak AW Poznań 20 20 40
3 33 Wojciech Jakubowski AW Poznań 16 16 32
4 46 Wojtek Wieczorek Niezrzeszony 13 13 26

Klasa II

Podobnie jak w klasie Zipp, w klasie drugiej ostatecznie zwyciężył Jakub Sudoł. W pierwszym wyścigu przyjechał drugi za Jakubem Wróblewskim, a w drugim zamienili się miejscami. W obu próbach na trzecim miejscu meldował się Wojciech Jakubowski. Na jednym w okrążeń, w pierwszym wyścigu upadł Jan Dominiewski podobnie, jak w drugim na mecie zameldował się jako ostatni. Przez pewien czas walkę na szczycie toczyli ze sobą Jakub Wróblewski, Wojciech Jakubowski i Dariusz Besztuk. Jednak ostatecznie Besztuk w obu wyścigach na mecie był dziesiąty. Drugą grupę jadących blisko siebie zawodników stworzyli Marcin Rzenno, Mateusz Binkowski i Paweł Kmieciak. Ostatecznie najwyżej spośród tej trójki sklasyfikowany został Kmieciak – czwarte miejsce.